Zdrowych, Spokojnych Świąt

    Dodane: 2019-04-20


4 PORY ROKU W KAJAKU już w poniedziałek

    Dodane: 2019-04-19

Przed nami pierwsza w tym roku impreza kajakowa z  cyklu 4 PORY ROKU W KAJAKU. Na uczestników czekają liczne atrakcje dlatego warto wziąć udział w całym cyklu.


Wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu zapraszamy do pływania podczas otwarcia sezonu w Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia.

4 Pory Roku w kajaku to cykl imprez kajakowych pozwalających poznać szlaki wodne, ciekawe miejsca, zabytki oraz przyrodę Wielkopolski i nie tylko w 4 pory roku. 4 Pory Roku w kajaku obejmuje:

Etap 1 :  Wiosna w kajaku – Wielkanoc

Etap 2 : Lato w kajaku – Dunajec

Etap 3 : Jesień w kajaku – Grzybobranie

Etap 4 : Zima w kajaku – Andrzejki

 Pełna informacja na temat imprezy oraz całego cyklu znajduje się na naszej stronie:

www.warta.poznan.pl/imprezy/cykl-splywow-poznaj-wielkopolske-z-kajaka/

Święto wody na plaży w Żabinku

    Dodane: 2019-04-18

6 lipca na plaży w Żabinku (gmina Wierzchowo, powiad Drawski) odbędzie się VIII edycja zawodów na smoczych łodziach - Żabinek Święto Wody 2019. Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Wierzchowie.


 Łodzie 10 osobowe.
 
1) LADIES  - 6 kobiety (bez rezerwowych !) plus bębniarz plus sternik (jako również ewentualni możliwi rezerwowi) Medale dla 8 osób
2) Open - 8 osób (bez rezerwowych !) plus bębniarz plus sternik (jako również ewentualni możliwi rezerwowi). Medale dla 10 osób
3) Mikst - 10 osób (plus 2 mężczyzn rezerwowych, plus 2 kobiety rezerwowe) plus bębniarz plus sternik. Medale dla 16 osób -  za I, II, III miejsce. Dla pozostałych od IV miejsca tylko dla osób startujących tj. dla 12 osób
4) Open Fun Region - 8 osób (bez rezerwowych) plus bębniarz plus sternik. Medale dla 10 osób

Zgłoszenia osad w następujących kategoriach: Ladies, Open, MIX, Open fun region można przesyłać na adres kultura.goksit@wp.pl

Ilość miejsc ograniczona!

Wyniki Wioślarskich Centralnych Wiosennych Regat Długodystansowych

    Dodane: 2019-04-16

W sobotę 13 kwietnia na Kanale Żerańskim w Warszawie odbyły się Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe. W imprezie inaugurującej sezon wioślarski zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na dystansie ośmiu kilometrów w jedenastu kategoriach. W imprezie nie wzięli udział przebywający na zgrupowaniach w Wałczu i Lago Azul reprezentanci Polski.

Fot. J. Kowacic, źródło www.pztw.pl


Najlepsi w poszczególnych kategoriach CWRD:
1x MJ/MJM (jedynka juniorów):

1. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) 31:31
2. Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) 32:44
3. Mikołaj Kulka (Drakkar Gdańsk) 33:39

1x MW (masters):

1. Łukasz Jan Sawicki 33:41
2. Piotr Łojszczyk 34:56
3. Bartłomiej Gasparski 36:56

2- KA/KB (dwójka bez sterniczki kobiet):

1. Maja Storczyk/Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) 35:27
2. Sandra Jasińska (AZS UMK Toruń) / Angelika Konecka (Lotto Bydgostia) 36:57

1x KA/KB (jedynka kobiet):

1. Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 35:40
2. Wioletta Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 35:41
3. Weronika Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 35:46

2- MA/MB (dwójka bez sternika mężczyzn):

1. Dariusz Radosz (Lotto Bydgostia)/Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz) 29:15
2. Łukasz Posyłajka (AZS Szczecin)/Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz) 29:25
3. Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)/Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz) 29:42

1x MA/MB (jedynka mężczyzn):

1. Mateusz Świętek (KW 1904 Poznań) 32:14
2. Aleksander Koziarewicz (AZS Wratislavia) 32:38
3. Jan Domeradzki (PTW Płock) 32:43

1x KL/KBL (jedynka kobiet kategorii lekkiej):

1. Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk) 35:41
1. Paula Wydrych (AZS AWF Kraków) 35:41
3. Zuzanna Duda (WTW Warszawa) 35:52

1x ML/MBL (jedynka mężczyzn kategorii lekkiej):

1. Bartosz Reichel (AZS AWFiS Gdańsk) 33:40
2. Michał Kulecki (AZS AWF Poznań) 33:41
3. Jakub Pluciński (Posnania RBW Poznań) 33:51

2- KJ/KJM (dwójka bez sterniczki juniorek):

1. Barbara Jęchorek/Ewelina Lefik (UKS Ateny Wałcz) 34:49
2. Wiktoria Kowalska/Sandra Pająk (AZS AWF Kraków) 35:12
3. Zuzanna Raczyńska/Julia Weiwer (AZS UMK Toruń) 36:13

1x KJ/KJM (jedynka juniorek):

1. Wiktoria Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) 36:14
2. Ewelina Janiak (KTW Kalisz) 37:12
3. Wiktoria Dziwota (PTW Płock) 37:30

2- MJ/MJM (dwójka bez sternika juniorów):

1. Szymon Pawlikowski/Oskar Streich (AZS UMK Toruń) 32:13
2. Igor Malinowski/Jakub Cieslicki (Zawisza Bydgoszcz) 32:53
3. Roman Drużyński/Jakub Pszczółkowski (PTW Płock) 33:22

KOMPLET WYNIKÓW!

Kolejną imprezą wioślarską będą Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów, które w dniach 27-28 kwietnia odbędą się w Poznaniu.

 

źródło www.pztw.pl

Ogólnopolskie Regaty Kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza

    Dodane: 2019-04-16

12 maja na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza - polskiego kajakarza, brązowego medalisty Igrzysk Olimpijski z Monachium, trzykrotnego olimpijczyka (1964, 1968, 1972), wielokrotnego mistrza Polski.


Zawodnicy będą mogli wystartować w następujących kategoriach:

- juniorzy (2001-2002) - 500 m K-1, C-1

- juniorki (2001-2002) - 500 m K-1, C-1

- juniorzy mł. (2003-2004) - 500 m K-1, C-1

- juniorki mł. (2003-2004) - 500 m K-1, C-1

- młodzicy (2005-2006) - 500 m K-1, C-1

- młodziczek (2005-2006) - 500 m K-1, C-1

- dzieci chłopcy (2007 i młodsi) 500 m K-1, C-1

- dzieci dziewczynki (2007 i młodsi) - 500 m K-1, C-1

- viking open (2007 i młodsi) - 200 m CT-4 (turystyczne C-4)

Zgłoszenia do 4 maja br. (godz. 24:00) należy dokonać poprzez internetowy system zgłoszeń PZKaj, znajdujący się pod adresem: www.pzkaj.domtel-sport.pl.

Regaty dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Zapowiedzi