I Żuławskie Regaty Łodzi Smoczych

    Dodane: 2018-06-22

28 lipca w miejscowości Błotnik pod Gdańskiem (teren mariny żeglarskiej) odbędą się „I Żuławskie Regaty Łodzi Smoczych o Puchar Smoczej Aury”.


Prawo udziału posiadają wszystkie kluby sportowe (PFŁS oraz PZK), załogi Fan, jak również te utworzone jedynie na czas regat, będące kategorią Amator. Zawody zostaną przeprowadzone w następujących kategoriach:

- OPEN 150m i 1000m

- MIXT 150m i 1000m

- LEJDIS 150m

- AMATOR 150m

Dokładne warunki udziału w zawodach mogą Państwo przeczytać w regulaminie -  https://drive.google.com/open?id=1iUTwl9vGgmQkcFH9PEVUWMTOkvUBeoUL

Organizatorzy - Smocza Aura Gdańsk oraz Gmina Cedry Wielkie czekają na zgłoszenia do 15 lipca 2018 roku.

Znamy wyniki mistrzostw w Wolsztynie

    Dodane: 2018-06-20

W miniony weekend (15-16 czerwca) na Jeziorze Wolsztyńskim odbyły się XVIII Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie. W zawodach wystartowało ponad 420 zawodników z 22 klubów. Celem imprezy było wyłonienie najlepszych zawodników Zrzeszenia LZS w kajakarstwie na 2018 rok, ocena aktualnego poziomu wyszkolenia zawodników Zrzeszenia LZS oraz popularyzacja kajakarstwa w środowisku wiejskim. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

 


K1 200m parakajaki – Kamila Kubas (Viking Małomice)

C1 1000m juniorek – Julia Zawadzka (KS Wiskord Szczecin)

K1 1000m młodzików (2004r.) – Krzysztof Jokiel (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 1000m młodzików (2004r.) – Kacper Sieradz (KS Wiskord Szczecin)

K1 1000m juniorów – Damian Liskowiak (UMKS Zryw Wolsztyn)

K1 1000m młodzi czek (2004r.) – Julia Piechocka (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 1000m młodziczek i dziewcząt (2004-2006) – Karolina Scydlewicz (KS Posnania Poznań)

K1 1000m chłopców (2007 i młodsi) – Mateusz Nieborak (UMKS Zryw Wolsztyn)

K1 1000m juniorów mł. – Seweryn Kijewski (AZS AWF Poznań)

K2 1000m juniorek mł. – Zuza Hałas/ Weronika Waligóra (AZS AWF Poznań)

K1 1000m młodzików (2005r.) – Kasper Lewandowski (OS AZS Politechnika Poznańska)

C1 1000m młodzików (2005r.) – Kacper Grzelski (Posnania Poznań)

K1 1000m młodziczek (2005r.) – Daria Oryszewska (KKS Nowa Sól)

K1 1000m juniorów mł. (2002r.) – Dominik Wawer (KS G’Power Gorzów)

C1 1000m juniorów mł. – Gracjan Michalak (KKS Nowa Sól)

K1 1000m chłopców (2006r.) – Tchomas Scibilia (Posnania Poznań)

C1 1000m juniorów – Jakub Wojciechowski (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)

K1 1000m juniorek – Laura Tomiak (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 1000m chłopców (2006 i młodsi) – Aleks Szmagaj (Posnania Poznań)

K1 1000m dziewcząt (2006 i młodsze) – Zofia Burdajewicz (UMKS Zryw Wolsztyn)

K1 1000m juniorek mł. – Weronika Waligóra (AZS AWF Poznań)

K2 1000m młodzików – Krzysztof Jokiel/ Przemysław Kokociński (UMKS Zryw Wolsztyn)

C2 1000m juniorów mł. – Gracjan Michalak/ Dawid Czemko (KKS Nowa Sól)

K2 1000m juniorów – Damian Liskowiak/ Wiktor Piechocki (UMKS Zryw Wolsztyn)

C2 1000m młodzików – Jakub Nowicki/ Szymon Sobczak (Posnania Poznań)

K2 1000m młodziczek – Julia Piechocka/ Magdalena Radna (UMKS Zryw Wolsztyn)

C2 1000m juniorów mł. – Adrian Zychowicz/ Dominik Wawer (KS G’Power Gorzów)

C1 1000m juniorek mł. – Luiza Fechner (Posnania Poznań)

K2 1000m juniorek – Laura Tomiak/ Urszula Słowińska (UMKS Zryw Wolsztyn)

K2 500m dzieci (2006 i młodsi) – Patrycja Gębicka/ Wiktoria Konopska (KS G’Power Gorzów)

C2 500m dzieci (2006 i młodsi) – Krystian Kubica/ Marceli Krawiec (Warta Poznań)

K2 500m dzieci (2006 i młodsi) – Jakub Minczak/ Michał Matejaszczyk (UKS Koszałek Węgorzewo)

B1 200m dzieci (2007 i młodsi) kajak polo – Eryk Wajs (UMKS Zryw Wolsztyn)

B1 200m dzieci (2007 i młodsi) kajak polo – Sandra Karwalajtys (KKS Nowa Sól)

 Wszystkie wyniki

Znamy medalistów MP w wioślarstwie

    Dodane: 2018-06-13

W minioną niedzielę w Poznaniu zakończyły się wioślarskie Enea Mistrzostwa Polski. Podczas zawodów rozdano w sumie 20 kompletów medali, a złoto wywalczyli m.in. Jerzy Kowalski (1xML), Wiktor Chabel (1xMA), siostry Wierzbowskie (2-KA) oraz Maria Springwald (1xKA).

Enea Mistrzostwa Polski, źródło facebook Lotto Bydgostia


Niezwykle interesująco zapowiadała się rywalizacja w jedynkach wagi lekkiej mężczyzn, gdzie zmierzyli się ze sobą Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) i Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk). Obaj przed tygodniem w dwójce wagi lekkiej przywieźli złoto z Pucharu Świata w Belgradzie. W niedzielę po zaciętej rywalizacji minimalnie lepszy okazał się Kowalski (7:03.08) - jego partner z dwójki uzyskał wynik 7:04.35. Trzeci na mecie Dariusz Paczkowski (Lotto Bydgostia) dopłynął z czasem 7:24.12.

Podobnie ciekawą rywalizację obejrzeliśmy w jedynkach kobiet, gdzie między sobą walczyły trzy z czterech zawodniczek ze srebrnej czwórki z mistrzostw świata w Sarasocie. Ostatecznie z czasem 8:07.56 wygrała Maria Springwald (AZS AWF Kraków). Druga była Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) z wynikiem 8:10.80, z kolei na trzeciej pozycji do mety dotarła Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) z rezulatatem 8:12.45, która do ostatnich metrów walczyła o podium z Martyną Mikołajczak (Lotto Bydgostia).

Wśród dwójek bez sterniczki bezkonkurencyjne okazały się Maria i Anna Wierzbowskie (Lotto Bydgostia). Siostry wygrały z czasem 7:49.34, wyprzedzając o blisko 10 sekund Klaudię Ostrowską i Agnieszkę Robaszkiewicz (AZS UMK Toruń). Trzecie na mecie zameldowały się Jolanta Madalińska i Karolina Zawada (Posnania RBW Poznań) z wynikiem 8:06.55.
W kategorii dwójek podwójnych kobiet triumfowały Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak i Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) z czasem 7:28.16. Drugie miejsce po ambitnej walce zajęły Agnieszka Robaszkiewicz i Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) z wynikiem 7:30.88, a brąz padł łupem Katarzyny Malinowskiej i Marty Wieliczko (Wisła Grudziądz) - 7:34.54.

W kategorii męskich jedynek triumfował Wiktor Chabel (Posnania RBW Poznań), który wygrał z czasem 7:31.35. Srebro wywalczył Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk) z wynikiem 7:40.41, a trzeci do mety dotarł Marcin Brzeziński (WTW Warszawa) z rezultatem 7:43.06. Z kolei wśród jedynek kobiet kategorii lekkiej wygrała Joanna Dorociak (WTW Warszawa) (7:59.84), druga była Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków) (8:07.58), a trzecie miejsce zajęła Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk) (8:24.13).
W klasyfikacji klubowej najlepsi okazali się przedstawiciele klubu Lotto Bydgostia (401) przez AZS AWF Warszawa (309) oraz AZS UMK Toruń (195). Klub z Bydgoszczy triumfował zarówno w kategorii kobiet (181), jak i w kategorii mężczyzn (220). W sumie przedstawiciele Lotto Bydgostia zdobywali złoto w aż 6 konkurencjach.

 

MEDALIŚCI ENEA MISTRZOSTW POLSKI:

4x ML:
1. Dawid Wachowicz, Dariusz Paczkowski, Paweł Paduch, Radosław Krzewiński (Lotto Bydgostia) - 6:32.16
2. Mateusz Mielniczyn, Dawid Górski, Bartosz Reichel, Tomasz Kaczorowski (AZS AWFiS Gdańsk) - 6:41.18
3. Bartosz Bednarek, Michał Suszka, Piotr Polus, Gustaw Stachowski (Posnania RBW Poznań) - 6:47.30

4-KA:
1. Maria Wierzbowska, Joanna Dittmann, Monika Chabel, Anna Wierzbowska (Lotto Bydgostia) - 7:24.48
2. Sara Bugajska, Katarzyna Pilch, Monika Sobieczek, Maria Wolna (AZS AWF Kraków) - 7:36.68
3. Agata Zielepuha, Natalia Rozwadowska, Klaudia Ostrowska, Oliwia Rafińska (AZS UMK Toruń) - 7:55.81

2xKA:
1. Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak, Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) - 7:28.16
2. Agnieszka Robaszkiewicz, Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) - 7:30.88
3. Katarzyna Malinowska, Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) - 7:34.54

1xKL:
1. Joanna Dorociak (WTW Warszawa) - 7:59.84
2. Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków) - 8:07.58
3. Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk) - 8:24.13

4-MA:
1. Mirosław Ziętarski, Filip Leszczyński, Karol Leszczyński, Robert Fuchs (AZS UMK Toruń) - 6:19.44
2. Jakub Dominiczak, Marcin Sobieraj, Mikołaj Burda, Ryszard Ablewski (Lotto Bydgostia) - 6:21.97
3. Patryk Przekopski, Bartosz Leszczyński, Damian Krawitowski, Olaf Malinowski (AZS UMK Toruń) - 6:24.25

4x MA:
1. Szymon Pośnik, Natan Szymczyk-Węgrzycki, Maciej Zawojski, Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa) - 5:57.97
2. Adam Wicenciak, Dawid Pieniak, Damian Rewers, Mateusz Świętek (KW 1904 Poznań) - 6:05.52
3. Piotr Gielec, Jakub Rogowski, Krzysztof Szumowski, Konrad Franke (AZS AWF Warszawa) - 6.50.91

1xML:
1. Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) - 7:03.08
2. Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) - 7:04.35
3. Dariusz Paczkowski (Lotto Bydgostia) - 7:24.12

2-KL:
1. Iga Janasik, Magdalena Świętek (KW 1904 Poznań) - 8:22.46
2. Paulia Straszewska, Emilia Leszczyńska (BTW Bydgoszcz) - 9:03.19

2-KA:
1. Maria Wierzbowska, Anna Wierzbowska (Lotto Bydgostia) - 7:49.34
2. Klaudia Ostrowska, Agnieszka Robaszkiewicz (AZS UMK Toruń) - 7:58.28
3. Jolanta Madalińska, Karolina Zawada (Posnania RBW Poznań) - 8:06.55

1x KA:
1. Maria Springwald (AZS AWF Kraków) - 8:07.56
2. Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) - 8:10.80
3. Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) - 8:12.45

1xMA:
1. Wiktor Chabel (Posnania RBW Poznań) - 7:31.35
2. Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk) - 7:40.41
3. Marcin Brzeziński (WTW Warszawa) - 7:43.06

2xKL:
1. Zuzanna Duda, Joanna Dorociak (WTW Warszawa) - 8:05.86
2. Zuzanna Olszewska, Paula Wydrych (AZS AWF Warszawa) - 8:12.29
3. Zuzanna Gutkowska, Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk) - 8:18.99

8xKA:
1. Monika Chabel, Joanna Dittmann, Maria Wierzbowska, Anna Wierzbowska, Klaudia Jedynak, Magdalena Baszyńska, Martyna Mikołajczak, Izabela Gałek, Zuzanna Dreier (Lotto Bydgostia) - 7:35.49
2. Magdalena Wieczorek, Maria Brzozowska, Sara Bugajska, Julia Styła, Aleksandra Kubala, Sara Piwowarczyk, Katarzyna Pilch, Monika Sobieszek, Maria Wolna (AZS AWF Kraków) - 7:54.40
3. Magdalena Świętek, Iga Janasik, Martyna Rewers, Sylwia Kalet, Aleksandra Kirchner, Roksana Raczyńska, Aleksandra Manikowska, Paulina Kowalska, Natalia Szymkowiak (KW 1904 Poznań) - 8:33.36

2-ML:
1. Fryderyk Grodecki, Aleksander Florczak (AZS Szczecin) - 8:16.83
2. Gustaw Stachowski, Piotr Polus (Posnania RBW Poznań) - 9:10.69

2-MA:
1. Piotr Juszczak, Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz) - 7:18.68
2. Łukasz Posyłajka, Rafał Staszak (AZS Szczecin) - 7:24.22
3. Rafał Kowalczyk, Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 7:30.92

4xKA:
1. Katarzyna Wełna, Katarzyna Pilch, Monika Sobieszek, Maria Springwald (AZS AWF Kraków) - 7:07.09
2. Marta Konieczna, Wioletta Zmelty, Katarzyna Boruch, Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 7:08.19
3. Weronika Jagodzińska, Joanna Śliwińska, Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak, Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) - 7:19.52

2xML:
1. Dariusz Paczkowski, Dawid Wachowicz (Lotto Bydgostia) - 7:13.88
2. Radosław Krzewiński, Jarosław Plotka (Lotto Bydgostia) - 7:24.12
3. Dawid Górski, Mateusz Mielniczyn (AZS AWFiS Gdańsk) - 7:24.48

2xMA:
1. Dominik Czaja, Maciej Zawojski (AZS AWF Warszawa) - 7:06;17
2. Łukasz Posyłajka, Rafał Staszak (AZS Szczecin) - 7:21.70
3. Piotr Gielec, Jakub Rogowski (AZS AWF Warszawa) - 7:28.51

4xKL:
1. Zuzanna Olszewska, Paula Stępień, Alina Korytkowska, Paula Wydrych (AZS AWF Warszawa) - 7:46.43
2. Monika Kowalska, Katarzyna Trzeciak, Sara Sobczak, Małgorzata Król (BKW Bydgoszcz) - 8:02.20
3. Emilia Leszczyńska, Paulina Straszewska, Anna Chmara, Katarzyna Pawełczak (BTW Bydgoszcz) - 8:16.70

8xMA:
1. Ryszard Ablewski, Piotr Dziewczyński, Mikołaj Burda, Dariusz Radosz, Marcin Pawłowski, Jakub Dominiczak, Filip Żuchowski, Marcin Sobieraj, Wojciech Wiśniewski (Lotto Bydgostia) - 5:58.14
2. Dominik Gasiul, Michał Mrozek, Krzysztof Szumowski, Adam Woźniak, Natan Szymczyk-Węgrzycki, Konrad Franke, Szymon Pośnik, Filip Kruszewski, Witold Szczepański (AZS AWF Warszawa) - 6:01.41
3. Olaf Malinowski, Damian Krawitowski, Patryk Przekopski, Karol Krause, Mirosław Ziętarski, Filip Leszczyński, Bartosz Leszczyński, Robert Fuchs, Bartosz Komakowski (AZS UMK Toruń) - 6:03.18

PR3Mix4+:
1. Patrycja Kapłon, Robert Niesyczyński, Bartołmiej Niesyczyński, Weronika Czarniecka, Ewa Obląk (UKS Salwator) - 9:19.74
2. Krzysztof Pikulski, Daniel Bojarek, Magdalena Maxelon, Łukasz Matyja, Julia Dobrzykowska (Lotto Bydgostia) - 9:23.14

Komplet wyników we wszystkich konkurencjach jest dostępny pod tym adresem.

źródło informacji: www.pztw.pl

Program XVIII Otwartych Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w kajakarstwie

    Dodane: 2018-06-13

Już w najbliższy weekend (15-16 czerwca) na Jeziorze Wolsztyńskim odbędą się XVIII Otwarte Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie. Celem imprezy jest wyłonienie najlepszych zawodników Zrzeszenia LZS w kajakarstwie na 2018 rok, ocena aktualnego poziomu wyszkolenia zawodników Zrzeszenia LZS oraz popularyzacja kajakarstwa w środowisku wiejskim.


Ogólnopolskie Regaty kajakowe im. Rafała Piszcza, Mistrzostwa „Sup”

    Dodane: 2018-06-12

7 lipca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza, Mistrzostwa Stand Up Paddle „Sup”.


Organizatorem imprezy jest Wielkopolski Związek Kajakowy w Poznaniu. W zawodach mogą startować juniorzy, juniorzy mł., młodzicy i dzieci zgłoszeni do Polskiego Związku Kajakowego. Wyjątek stanowią zawodnicy zgłoszeni do konkurencji SUP.

Konkurencje i program

- juniorzy 2000-2001 - 500 m K-1, C-1

- juniorki 2000-2001 - 500 m K-1, C-1

- juniorzy mł. 2002-2003 - 500 m K-1, C-1

- juniorki mł. 2002-2003 - 500 m K-1, C-1

- młodzicy 2004-2005 - 500 m K-1, C-1

- młodziczek 2004-2005 - 500 m K-1, C-1

- dzieci chłopcy 2006 i młodsi - 500 m K-1, C-1

- dzieci dziewczynki 2006 i młodsi - 500 m K-1, C-1

- seniorów 1999 i starsi - 500 m SUP

- seniorek 1999 i starsi - 500 m SUP

- juniorów 2000 – 2005 - 500 m SUP

- juniorek 2000 – 2005 - 500 m SUP

Zgłoszenia należy dokonać poprzez internetowy system zgłoszeń PZKaj, znajdujący się pod adresem: http://pzkaj.domtel-sport.pl/ (wyjątek stanowią zgłoszenia do konkurencji SUP, które należy przesłać na adres e-mail: uone@road24.pl). Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa w poniedziałek 18.06.2018 o godzinie 24:00.

Najliczniej obsadzony wyścig będzie wyścigiem memoriałowym Rafała Piszcza – polskiego kajakarza, brązowy medalista olimpijski z Monachium, trzykrotny olimpijczyk (1964, 1968, 1972), wielokrotny mistrz Polski.

Regaty dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Zapowiedzi