Wyniki Długodystansowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie

    Dodane: 2021-06-14

W miniony weekend (11 – 13 czerwca) w Wolsztynie odbyły się XXXVII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. W klasyfikacji klubowej wśród 30 klubów zwyciężył AZS PO Opole z 9 medalami (5 złotych, 3 srebrne, 1 brązowy) przed AZS AWF Poznań (14 medali: 3 złote, 7 srebrnych, 4 brązowe) i G’Power Gorzów (6 medali: 2 złote, 4 srebrne). A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji

źródło PZKaj

K1 seniorek 10km – Anna Zagórska (AZS Politechnika Poznań)

K2 juniorek 10km – Zuzanna Błażejczak/ Magdalena Szczęsna (Jezioro Tarnobrzeg)

K2 młodzików 5km – Norbert Midloch/ Piotr Szymczak (Admira Gorzów WLKP)

K1 juniorek mł. 10km – Zofia Korpalska (Zawisza Bydgoszcz)

K1 seniorów 10km – Michał Bil (AZS PO Opole)

C1 juniorów 10km – Gracjan Michalak (KKS Nowa Sól)

K2 dziewcząt 2km – Martyna Kowalska/ Zuzanna Tomys (Zryw Wolsztyn)

K1 młodzików (2007) 5km – Mateusz Kubalski (G’Power Gorzów)

K1 młodzików (2008) 5km – Mikołaj Kaźmierczak (Zryw Wolsztyn)

K2 młodziczek 5km – Sofia Mihulowa/ Sara Święcicka (UKS Motława Gdańsk)

K1 chłopców 2km – Bartosz Kulpa (G’Power Gorzów)

C1 młodziczek (2007/08) 3km – Jagoda Stodulska (Włókniarz Chełmża)

C2 seniorów 10km – Mateusz Borgieł/ Mateusz Zuchora (AZS PO Opole)

K1 juniorów 10km – Gabriel Gładykowski (UKS Silvant Elbląg)

K2 juniorów mł. 10km – Tymoteusz Dzwonkowski/ Karol Wyrwicz (UKS Motlawa Gdańsk)

C2 juniorów mł. 10km – Marceli Krawiec/ Krystian Kubica (Warta Poznań)

C2 seniorek 8km – Adrianna Anton/ Justyna Dorozińska (AZS AWF Poznań)

C1 juniorek mł. 5km – Julia Tarasiuk (Cresovia Białystok)

K1 weteranów 5km (40-49) - Przemysł Niewiadomski (Zrwy Wolsztyn)

K1 weteranów 5km (50-59) – Stanisław Jałoszyński (Admira Gorzów)

K1 weteranów 5km (60+) – Krzysztof Szczepański (Canoe Masters Bydgoszcz)

C1 weteranów 5km – Stanisław Kuczyński (Victoria Sztum)

K1 weteranek 5km – Jolanta Rogala (Admira Gorzów)

K2 juniorów 10km – Gabriel Gładykowski/ Tomasz Pytlak (UKS Silvant Elbląg)

C1 seniorów 10km – Mateusz Borgieł (AZS PO Opole)

K1 juniorów mł. 10km – Aleksander Woronkiewicz (AZS AWF Poznań)

C2 młodzików 5km – Alan Szymański/ Krystian Żurawski (Astoria Bydgoszcz)

K2 seniorek 10km – Marta Witkowska/ Anna Mielnik (AZS PO Opole)

C1 młodzików 5km (2007) – Jacek Lewandowski (Włókniarz Chełmża)

C1 młodzików 5km (2008) – Mateusz Augustyniak (AZS AWF Gorzów)

C2 juniorów 10km – Michał Szajdel/ Paweł Wiśniewski (OKSW Olsztyn)

K1 młodziczek 5km (2007) – Natalia Sołtysik (UKS Olimp. Nowe Chechło)

K1 młodziczek 5km  (2008) – Julia Piasecka (UKS Copal Trzcianka)

K2 chłopców 2km – Natan Kociołek/ Szymon Witkowski (MKS Czechowice-Dziedzice)

K1 dziewcząt 2km – Kinga Chojnacka (Zryw Wolsztyn)

C1 chłopców 1km – Bartosz Osiński (Włókniarz Chełmża)

K2 seniorów 10km – Michał Bil/ Piotr Morawski (AZS PO Opole)

C1 juniorów mł. 10km – Amil Tymek (Zawisza Bydgoszcz)

K1 juniorek 10km – Magdalena Szczęsna (Jezioro Tarnobrzeg)

K2 juniorek mł. 10km – Zuzanna Lugowska/ Wiktoria Konopka (G’Power Gorzów)

C2 młodziczek 3km – Amelia Marcinkowska/ Maja Rużanowska (Orzeł Wałcz)

C1 juniorek 5km – Kaja Lach (Cresovia Białystok)

C1 seniorek 8km – Ewelina Antos (AZS AWF Poznań)

Całkowite wyniki