Już jutro rozpoczęcie Mistrzostw Europy Juniorów i U23 w kajakarstwie. Program zawodów

    Dodane: 2021-06-23

Już jutro na torze Regatowym Malta rozpoczną się Mistrzostwa Europy Juniorów i U23 (młodzieżowców) w kajakarstwie. W imprezie, która potrwa do niedzieli wystartuje niemal 800 zawodników z 37 krajów:

ME juniorów (33 państwa): Armenia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Izrael, Litwa, Łotwa, Macedonia Północna, Mołdawia, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Węgry, Włochy

ME U23 (35 państw): Austria, Białoruś, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Izrael, Litwa, Łotwa,  Macedonia Północna, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Węgry, Włochy

Na starcie stanie 43 polskich zawodników – 22 młodzieżowców i 21 juniorów, w tym 8 wodniaków z poznańskich klubów.

U23 (22 osoby)

Kajakarze: Jakub Stepun (AZS AWF Poznań), Przemysław Korsak (G’Power Gorzów Wlkp.), Wojciech Tracz (KS Posnania Poznań), Bartosz Grabowski (OKSW Olsztyn), Jakub Śliwa (Zawisza Bydgoszcz), Filip Weckwert (KS Posnania Poznań), Wiktor Żarski (MKS Nogat Malbork), Jakub Michalski (KS Posnania Poznań)

Kajakarki: Julia Olszewska (AZS AWF Gorzów), Sandra Ostrowska (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Adrianna Kąkol (KKW 1929 Kraków), Martyna Klatt (KS Energetyk Poznań), Klaudia, Cyrulewska (KS Energetyk Poznań), Julia Górska (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

Kanadyjkarki: Katarzyna Szperkiewicz (AZS AWF Poznań), Julia Walczak (OKSW Olsztyn), Aleksandra Jacewicz (AZS KU Politechnika Opolska)

Kanadyjkarze: Norman Zezula (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Oleksiy Koliadych (KS Admira Gorzów Wlkp), Adrian Kłos (KS Astoria Bydgoszcz), Patryk Kowalski (WTS Orzeł Wałcz), Krystian Hołdak (AZS AWF Poznań)

 

Juniorzy (21 osób)

Kajakarki: Martyna Szkodzińska (KST Włókniarz Chełmża), Magdalena Szczęsna (KK Jezioro Tarnobrzeg), Julia Krajewska (KS Spójnia Warszawa), Oliwia Majewska (UKS Sokolik Czernin), Weronika Marczewska (UKS Kopernik Bydgoszcz), Zuzanna Błażejczak (KK Jezioro Tarnobrzeg)

Kanadyjkarki: Luiza Fechner (KS Posnania Poznań), Amelia Braun (CWSZ Zawisza Bydgoszcz), Karolina Seydlewicz (KS Posnania Poznań)

Kanadyjkarze: Damian Sadowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Kacper Sieradzan (KS Wiskord Szczecin), Juliusz Kitewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Gracjan Michalak (KKS Nowa Sól), Michał Szajdek (OKSW Olsztyn)

Kajakarze: Jan Paszek (MKS Czechowice-Dziedzice), Paweł Krause (UKS Silvant Kajak Elbląg), Antoni Łapczyński (KST Włókniarz Chełmża), Igor Komorowski (UKS Silvant Kajak Elbląg), Jarosław Kajdanek (KS Energetyk Enea Poznań), Mikołaj Walulik (AKS Sparta Augustów), Janusz Dawid (MKS Czechowice-Dziedzice)

W przeddzień Igrzysk Olimpijskich w Tokio oczy całej kajakowej Europy ponownie będą skierowane na stolicę Wielkopolski.

Przypomnijmy, że z ostatnich Mistrzostw Europy, które w 2019 roku odbyły się w czeskich Racicach polskie załogi przywiozły 7 medali: 6 w kategorii U23 (3 złote, 2 srebrne i brązowy) oraz 1 brązowy w kategorii juniora.

Zawody stanowią ważny punkt w tegorocznym kalendarzu imprez kajakowych. Zorganizuje je - na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego - Wielkopolski Związek Kajakowy.

Skrócony program zawodów:

Czwartek – 9.00 – 13.20 oraz 15.30 – 17.05

Piątek – 9.00 – 12.08 oraz 14.30 – 17.25

Sobota – Finały – 9.00 – 11.51 oraz Półfinały 15.00 – 16.10

Niedziela – Finały – 9.00 – 11.15 oraz 13.00 – 17.09

Pełen program zawodów - https://timetable.europecanoeevents.com/index.php?gmt=2&gmt2=-120

Strona zawodów – www.eca.wzkaj.poznan.pl