2 medale polskich wioślarzy na Mistrzostwach Świata

Dodane: 2021-07-12

Srebrny medal Piotra Płomińskiego (M1x) i brązowy Zuzanny Jasińskiej i Wiktorii Kalinowskiej (LM2x) – takim wynikiem zakończyły się dla polskich osad Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w wioślarstwie.

W finale rozgrywanego w czeskich Racicach czempionatu Płomiński narzucił bardzo wysokie tempo od samego początku i prowadził przez większą część dystansu. Na 500 metrów przed metą miał ponad 2,5 sekundy przewagi nad drugim zawodnikiem. Jednak na ostatnich metrach kapitalnym finiszem popisał się Bułgar Emil Nejkow (06:56.72), do którego Płomiński ostatecznie stracił ponad półtorej sekundy (06:58.47). Trzeci był Duńczyk Bastian Secher (07:00.80).

Brązowy medal w dwójkach podwójnych wagi lekkiej wywalczyły Zuzanna Jasińska i Wiktoria Kalinowska. Polki kończąc zmagania z czasem 07:18.19 miały dużą przewagę nad czwartymi Niemkami (07:26.38). Złoto dla Turczynek (07:14.44), srebro dla Włoszek (07:16.98).

Tuż za podium uplasowała się ósemka kobiet w składzie: Klaudia Pankratiew, Małgorzata Strybel, Anna Potrzuska, Weronika Ludwiczak, Zuzanna Lesner, Izabela Pawlak, Jessika Sobocińska, Weronika Kaźmierczak i Katarzyna Pawełczak (06:30.18). Wygrały Amerykanki (06:16.69) przed Holenderkami (06:20.43) i Niemkami (06:26.45).

W czwórkach podwójnych mężczyzn na piątym miejscu zakończyła MMŚ Krzysztof Kasparek, Konrad Domański, Bartosz Bartkowski i Cezary Litka (05:55.95). Triumfowali Czesi (05:47.49), drudzy byli Włosi (05:48.55), a trzeci Holendrzy (05:49.06).

Również piąte miejsce w finale zajęli Jakub Byczek i Łukasz Piasecki (LM2x) (06:30.62). Złoto wywalczyli Niemcy (06:21.29), srebro Francuzi (06:22.28), a brąz - Belgowie (06:24.85).