Wiosła otwierają olimpijski worek z medalami

Dodane: 2021-07-28

To był piękny poranek dla polskiej reprezentacji w Japonii. Biało-czerwone w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zdobyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio w czwórkach podwójnych kobiet! Warto podkreślić, że to też pierwszy medal dla biało-czerwonych w Tokio.

Nasza czwórka podwójna kobiet na starcie nieco została, ale później sukcesywnie odrabiała straty. Najpierw wyprzedziła Holandię, a na ostatnich metrach płynące na drugim miejscu Niemki złapały "raka" i zostały bez medalu. Polki z czasem 06:11.36 przegrały wyraźnie z Chinkami, które były poza zasięgiem (06:11.36). Brąz wywalczyły dla osady Australii (06:12.08).

Bardzo blisko medalu była nasza czwórka podwójna mężczyzn: Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański (05:34.27). Polakom do medalu zabrakło centymetrów.. na ostatnich metrach przegrali walkę o brąz z Australią (05:33.97). Złoto wywalczyli Holendrzy (05:32.03), srebro dla Brytyjczyków (05:33.75).

Szóste miejsce w finale dwójek podwójnych mężczyzn zajęli Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup (06:09.17). Mistrzami olimpijskimi zostali Francuzi (06:00.33), vice Holandia (06:00.53), a po brąz sięgnęli Chińczycy (06:03.63).

Również szóste miejsce zajęła czwórka bez sterniczki: Maria Wierzbowska, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel i Joanna Dittmann (06:29.95). Złoto zdobyły Australijki (06:15.37), srebro Holenderki (06:15.71), a brąz – Irlandki (06:20.46).

Finał B pewnie wygrała czwórka bez sternika Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski. Tym samym nasza osada zakończyła igrzyska na siódmym miejscu. Biało-czerwoni prowadzili niemal od początku do końca i uzyskali czas 05:57.17.