Nasze dziewczyny odczarowały kajakową czwórkę

Dodane: 2021-08-07

To był kolejny cudowny poranek dla polskich sportowców rywalizujących w XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich, Tokio 2020. Osada K4 w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyła brązowy medal na dystansie 500m.

Nasza osada do finału kajakowych czwórek zakwalifikowała się w fantastycznym styl. Najpierw pewnie wygrała eliminacje, awnasując bezposrednio do półfinału ze znakomity czasem 1:33.468. W półfinale znów pokonała wszystkie konkurentki. Za Biało-Czerwonymi przypłynęły m.in. Nowozelandkami, które prowadziły przez pierwszą część dystansu.

W finale Polki były czwarte w połowie dystansu, ale po przekroczeniu półmetka przesunęły się na trzecią lokatę i nie oddały jej już do mety. Finiszowały z czasem 1:36.445. Zwyciężyły Węgierki (1:35.463). Drugie Białorusinki straciły do nich 0,61 s, a nasza osada 0,982 s.

Warto dodać, że drugi medal dla polskich kajaków na tych igrzyskach. We wtorek 3 sierpnia po srebro w K2 na 500 metrów popłynęły Karolina Naja i Anna Puławska. To także pierwszy w historii polskich kobiecych kajaków medal w czwórce.

To również trzynasty medal reprezentacji Polski na igrzyskach. Wraz z naszymi kajakarkami nasi sportowcy wywalczyli 4 złote, 4 srebrne i 5 brązowych krążków.