Brązowy medal biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy

Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-21

Zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Krefeld. Polscy wioślarze wracają do kraju z jednym brązowym medalem, a jego zdobywcą jest Fabian Barański. Skiffista osiągając czas 7:24,45 zdołał wyprzedzić włoskiego przeciwnika na ostatnich 500m.

Tuż za podium znalazła się czwórka bez sterniczki. Barbara Wojtarowicz, Sara Bugajska, Paulina Grzella i Barbara Streng straciły 11 sekund do Rumunek, które dopłynęły trzecie.

Na trzecim miejscu w finale B znalazła się czwórka bez sternika. Osada ostatecznie została sklasyfikowana na 11 miejscu.

Natomiast czwórka podwójna juniorów w finale B zajęła piąte miejsce. Trzy sekundy dzieliły Polaków od czwartej w tym wyścigu Irlandii.

Krzysztof Kasparek oraz Maciej Madaj stoczyli zaciętą walkę ze Słowakami. Niestety nasi reprezentanci w konkurencji dwójek podwójnych juniorów przegrali ze słowacką osadą 0,8 sekundy i zajęli czwarte miejsce w finale C.

Na ostatniej pozycji uplasowała się dwójka bez sternika juniorów Damian Józefowicz i Paweł Pyza.