Stepun Mistrzem Świata! Mamy 5 medali!

Dodane: 2021-09-06

Pięć medali zdobyli jak na razie polscy zawodnicy podczas rozgrywanych w portugalskim Montemor Mistrzostw Świata juniorów i U23 w kajakarstwie. Fenomenalnie po złoty krążek w konkurencji K1 200 m popłynął Jakub Stepun, dwukrotnie na podium stanęła Katarzyna Kołodziejczyk i Katarzyna Szperkiewicz.

20-letni Stepun w czerwcu tego roku w Poznaniu sięgnął po mistrzostwo Europy U-23. W Montemor potwierdził swoją znakomitą formę wygrywając w finale m.in. z Włochem Flavio Spurio i Słowakiem Matusem Jedinakiem.

Powody do radości mają również Katarzyna Szperkiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk. Nasza kanadyjkarka w konkurencji jedynek na 200 m zajęła trzecie miejsce i tym samym zdobyła drugi medal w tych regatach (zwyciężyła reprezentantka Kanady Sophia Jensen). W sobotę w C1 500 m została wicemistrzynią świata (złotą medalistką została Niemka Annika Loske).

Natomiast Kołodziejczyk, która z powodu kontuzji ręki w ostatniej chwili nie poleciała na igrzyska do Tokio w niedzielę stanęła dwukrotnie na podium. W jedynce na 200 m przegrała tylko z Dunką Frederikke Matthiesen o 0,38 sekundy. Godzinę później razem z Adrianną Kąkol sięgnęły po brązowy medal w konkurencji K2 200 m.

Niewiele do medalu zabrakło Kacprowi Sieradzanowi, który ostatecznie zmagania zakończył na czwartym miejscu.