Wyniki się Mistrzostw Polski w maratonie kajakowym

    Dodane: 2021-09-14

W miniony weekend (10-12 września) w Sztumie odbyły się Mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym.  W sumie rozdano 43 komplety medali. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

K1 3,5 km seniorek – Paulina Markiewicz (AZS PO Opole)

C1 3,5 km seniorek – Paulina Grzelkiewicz (Warta Poznań)

K2 22,4 km juniorów – Tomasz Janiszewski/ Jarosław Kajdanek (Energetyk Poznań)

C2 19,2 km juniorów – Michał Szajdek/ Paweł Wiśniewski (OKSW Olsztyn)

K1 19,2 km juniorek – Magdalena Szczęsna (Jezioro Tarnobrzeg)

C1 16 km juniorek – Kaja Lach (Cresovia Białystok)

K1 28,8 km seniorów – Michał Bil (AZS PO Opole)

C1 26,6 km seniorów – Mateusz Zuchora (AZS PO Opole)

K1 16 km juniorów – Miłosz Kamiński (Sokolik Czernin)

K2 12,8 km juniorek mł. – Amelia Ludwiczak/ Aleksandra Szymczak (AZS AWF Poznań)

C1 12,8 km juniorów mł. – Bartosz Wizner (MKS Czechowice-Dziedzice)

C1 9,6 km juniorek mł. – Bernadeta Glabus (Warta Poznań)

K1 3 km chłopców – Maciej Bargiel (G’Power Gorzów)

K1 3 km dziewczynek – Kinga Chojnacka (Zryw Wolsztyn)

C1 3 km chłopców – Bartosz Osiński (Włókniarz Chełmża)

C1 3 km dziewcząt – Agnieszka Waszak (UKS Kopernik Bydgoszcz)

K2 12,8 km młodzików – Mikołaj Kazimierczak/ Mateusz Nieborak (Zryw Wolsztyn)

K1 9,6 km młodziczek (2007) – Natalia Skowrońska (Sparta Augustów)

K1 9,6 km młodziczek (2008) – Oliwia Borucka (KKW-29 Kraków)

C2 9,6 km młodzików – Alan Szymański/ Krystian Żurawski (Astoria Bydgoszcz)

C1 6,4 km młodziczek (2007) – Jagoda Stodulska (Włókniarz Chełmża)

C1 6,4 km młodziczek (2008) – Maja Górska (Włókniarz Chełża)

K1 16 km masters (50-59) – Maciej Rychlik (Nogat Malbork)

K1 16 km masters (60-64) – Krzysztof Szczepański (Prosna Wieruszów)

K1 16 km masters (65-79) – Władysław Jędrzejczyk (Na Fali Kraków)

K1 12,8 km masters – Jolanta Rogala (Admira Gorzów WLKP)

C1 12,8 km masters – Stanisław Kuczyński (Victoria Sztum)

K1 3,5 km seniorów – Sławomir Siwiec (Admira Gorzów WLKP)

C1 3,5 km seniorów – Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)

K1 22,4 km juniorów – Jarosław Kajdanek (Energetyk Poznań)

C1 19,2 km juniorów – Gracjan Michalak (KKS Nowa Sól)

C2 6,4 km młodziczek – Amelia Marcinkowska/ Maja Rużanowska (Orzeł Wałcz)

K2 28,8 km seniorów – Michał Bil/ Piotr Morawski (AZS PO Opole)

K1 25,6 km seniorek – Anna Zagórska (AZS Politechnika Poznań)

K2 9,6 km młodziczek – Aleksandra Grochowska/ Amelia Rymarczyk (Sparta Augustów)

C1 19,2 km seniorek – Ewelina Antos (AZS AWF Poznań)

K2 16 km juniorów mł. Marcin Opielewicz/ Jan Wiśniewski (AZS AWF Poznań)

K1 12,8 km juniorek mł. – Agnieszka Bobowska (Yacht Club Kraków)

C2 12,8 km juniorów mł. – Antoni Michalak/ Mateusz Wojkiewicz (Warta Poznań)

K1 12,8 km młodzików (2007) – Mateusz Kubalski (G’ Power Gorzów)

K1 12,8 km młodzików (2008) – Paweł Szott G’ Power Gorzów)

C1 9,6 km młodzików (2007) – Alex Wilga (Warta Poznań)

C1 9,6 km młodzików (2008) – Mateusz Augustyniak (AZS AWF Gorzów WLKP)

W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Warta Poznań (10 medali – 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe) przed AZS PO Opole (9 medali – 4 złote, 4 srebrne i 1 brązowy) i AZS AWF Poznań (5 medali – 3 złote, srebro i brąz)

Wszystkie wyniki - https://pzkaj.pl/dane/2021/10IX_WYNIKI_Sztum.pdf