Galeria Malta sponsorem głównym Poznań Canoe Challenge i Dragony 2017

    Dodane: 2017-05-22

Poznań Canoe Challenge i Mistrzostwa Smoczych Łodzi to wydarzenia, które każdego roku przyciągają nad Jezioro Maltańskie setki poznaniaków – zarówno biorących udział w zawodach, jak i kibiców. Tegoroczna edycja obu imprez odbędzie się w sobotę, 27 maja na torze regatowym Malta.

Sportowe emocje i mnóstwo dobrej zabawy na świeżym powietrzu czeka na każdego, kto zdecyduje się spędzić ostatni majowy weekend nad Jeziorem Maltańskim. Na torze regatowym już po raz trzeci rozegrane zostaną regaty kajaków turystycznych Poznań Canoe Challenge, w których wystartuje 50 dwuosobowych załóg. Tego samego dnia odbędą się również Dragony 2017 czyli zawody smoczych łodzi dla szkół podstawowych i gimnazjów oraz – po raz pierwszy – firm i instytucji. Każdej edycji imprezy towarzyszy duże zainteresowanie zarówno uczestników, jak i kibiców. Łącznie w dziewięciu odsłonach Dragonów wystartowało dotąd 4000 zawodników. W tym roku organizatorzy na starcie stanie kolejnych 500.

W czasie gdy załogi kajaków i smoczych łodzi walczyć będą o medale i nagrody, na brzegu również będzie się sporo działo. Dla szkół biorących udział w rywalizacji podstawówek i gimnazjów przygotowany został konkurs na najlepiej dopingujących kibiców, a każdy chętny będzie mógł wziąć udział w otwartych zajęciach fitness, które przez cały dzień prowadzić będą instruktorzy klubu Pure Jatomi. Wszystko to dzięki zaangażowaniu Galerii Malta, która została sponsorem głównym imprezy.

Rekreacja i aktywne spędzanie wolnego czasu są nam bardzo bliskie – mówi Monika Krzywicka, marketing manager Galerii Malta. Gorąco zachęcamy do nich naszych klientów, proponując im szereg pobudzających aktywności. Włączenie się w organizację Dragonów i Poznań Canoe Challenge w roli sponsora było więc dla nas czymś oczywistym. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i mnóstwa pozytywnych wrażeń – dodaje.

W związku ze sponsorskim wsparciem wydarzenia przez Galerię Malta, w jego organizację włączyli się również najemcy centrum, klub Pure Jatomi Fitness oraz Pizza Hut, która dostarczyła nagrody konkursowe oraz przekąski dla gości specjalnych imprezy.

Początek 3. Poznań Canoe Challenge zaplanowany został na godzinę 9:30 w sobotę 27 maja. Natomiast pierwszy wyścig smoczych łodzi wśród szkół odbędzie się tego samego dnia o 10:30. Impreza potrwa do 14:30, kiedy to odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom.