80 smoczych drużyn wystartuje w sobotę w Szczecinie

    Dodane: 2021-11-09

Smocze łodzie ze Szczecina czyli Stowarzyszenie Amber Szczecin zaprasza już w najbliższą sobotę 13 listopada na wielkie wydarzenie na Floating Arena.

W zawodach weźmie udział ponad 80 osad! Rywalizacja polega na zmaganiu się zawodników w jednej łodzi, siedząc naprzeciwko siebie. W trakcie rywalizacji zawodnicy wiosłując próbują o dwa metry przepchnąć łódź. Drużyna przeciwna stara się to zrobić w drugą stroną. Jest to namiastka jakby przeciągania liny. Zawody mają zasięg międzynarodowy i wezmą w nich udział oprócz znaczących osad krajowych osady z Niemiec, Ukrainy, Łotwy czy Litwy. Oprócz drużyn, które na co dzień zawodowo trenują ten sport udział biorą osad w tzw. Kategorii TOTAL FUN, tj. kategorii amatorskich drużyn. Te rozpoczynają swoją rywalizacje o godz. 14.
Uroczyste otwarcie godz 10.15. 

Pierwsze biegi o godz. 10.30.

Rywalizacja prowadzona jest w następujących kategoriach:

 1. Premium Open (6 dowolnych osób, głównie mężczyzn – kategoria kierowana do najwyższej klasy zawodników),
 2. Premium Mikst (6 zawodników, co najmniej 2 kobiety, ale głównie startują w konfiguracji czterech mężczyzn i dwie kobiety kategoria kierowana do najwyższej klasy zawodników),
  3. Sport Półamator Open (6 dowolnych osób, głównie startują mężczyźni – kategoria kierowana do średniej klasy zawodników)
 3. Sport Półamator Mikst (6 zawodników, co najmniej 2 kobiety, głównie startują w konfiguracji czterech mężczyzn i dwie kobiety kategoria kierowana do średniej klasy zawodników).
  5. Sport FUN Mikst (6 zawodników, co najmniej 2 kobiety, ale głównie startują w konfiguracji czterech mężczyzn i dwie kobiety kategoria kierowana do poczatkujących zawodników zawodników).
 4. Open+45 (6 dowolnych osób po 45 roku życia, głównie startują mężczyźni)
 5. Mikst+45, (6 zawodników po 45 roku życia ale co najmniej 2 kobiety)
 6. Lejdis (6 kobiet),
 7. TOTAL FUN (kategoria zabawowa/amatorska) rywalizację kierowana jest do amatorów ze Szczecina – celem integracji społeczeństwa ze Szczecina zwłaszcza po okresie zamknięcia społecznego w czasie pandemii. W jednym wyścigu, startuje po 6 zawodników.
 8. Junior z podziałem na Open, Lejdis.