Medale wioślarskich Mistrzostw Polski rozdane

    Dodane: 2022-06-06

W niedzielę w Poznaniu zakończyły się wioślarskie zmagania w ramach Enea Mistrzostw Polski. Na torze regatowym Malta najlepsi zawodnicy z całej Polski rywalizowali o 20 kompletów medali. W klasyfikacji klubowej z sumą 488 punktów zwyciężyła LOTTO Bydgostia przed Posnanią Poznań (353 pkt.) i AZS AWF Kraków (283 pkt.). A oto medaliści poszczególnych konkurencji:

Jedynka kobiet
1. M. Wieliczko (Wisła Grudziądz)
2. K. Zillmann (AZS UMK Toruń)
3. Izabela Gałek (LOTTO Bydgostia)

Jedynka mężczyzn
1. M. Biskup (LOTTO Bydgostia)
2. M. Ziętarski (AZS UMK Toruń)
3. Wiktor Chabel (Posnania RBW Poznań)

Jedynka kobiet wagi lekkiej
1. Z. Jasińska (KW PEGAZ Wrocław)
2. A. Rojek (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
3. W. Kalinowska (AZS AWF Warszawa)

Jedynka mężczyzn wagi lekkiej
1. J. Kowalski (Gopło Kruszwica)
2. J. Byczek (AZS Szczecin)
3. D. Paczkowski (LOTTO Bydgostia)

Dwójka bez sternika
1. Posnania RBW Poznań (W. Szwarc, E. Jackowiak)
2. AZS AWF Kraków (M. Kobosko, P. Juszczak)
3. Posnania RBW Poznań (J. Kaczmarek, D. Józefowicz)

Dwójka bez sternika wagi lekkiej
1. LOTTO Bydgostia (A. Zalewski, D. Frącz-Zakrzewski)
2. AZS UMK Toruń (K. Polański, M. Chełkowski)
3. BTW Bydgoszcz (M. Jasiulewicz, K. Twarowski)

Dwójka bez sterniczki
1. AZS AWF Gorzów Wlkp. (Z. Lesner, W. Kaźmierczak)
2. AZS UMK Toruń (K. Semrau, Z. Borzyszkowska)
3. AZS AWFiS Gdańsk (A. Potrzuska, I. Pawlak)

Dwójka bez sterniczki wagi lekkiej
1. LOTTO Bydgostia (M. Błaszczyk, P. Wasela)
2. Posnania RBW Poznań (H. Śmigielska, N. Zandecka)
3. WIR Iława (P. Józefowicz, A. Demczuk)

Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet
1. AZS AWF Kraków (M. Wiśniewska, K. Wełna)
2. AZS AWF Gorzów Wlkp. (H. Koroś, A. Rojek)
3. AZS AWFiS Gdańsk (A. Andrzejewska, M. Pluta)

Dwójka podwójna kobiet
1. AZS AWF Gorzów Wlkp. (O. Michałkiewicz, K. Boruch)
2. Posnania RBW Poznań (B. Jęchorek, J. Sobocińska)
3. LOTTO Bydgostia (P. Chrzanowska, J. Dittmann)

Dwójka podwójna mężczyzn
1. D. Czaja, Sz. Pośnik (AZS AWF Warszawa)
2. K. Domański, P. Płomiński (WTW Warszawa)
3. K. Kasperek, W. Chabel (Posnania RBW Poznań)

Dwójka podwójna mężczyzn wagi lekkiej
1. LOTTO Bydgostia (D. Wachowicz, D. Paczkowski)
2. AZS AWF Kraków (S. Rostworowski, A. Radomiński-Lasek)
3. LOTTO Bydgostia (A. Zalewski, D. Frącz-Zakrzewski)

Czwórka bez sternika
1. LOTTO Bydgostia (T. Lewicki, P. Dzieieczyński, M. Burda, J. Karwecki)
2. Posnania RBW Poznań (W. Szwarc, D. Glonek, M. Januszewski, E. Jackowiak)
3. Posnania RBW Poznań (P. Wojtalak, Sz. Tomiak, J. Kaczmarek, D. Józefowicz)

Czwórka bez sterniczki
1. AZS UMK Toruń (D. Gałka, K. Malinowska, A. Paszkowska, J. Wiwer)
2. AZS AWFiS Gdańsk (A. Andrzejewska, M. Pluta, A. Potrzuska, I. Pawlak)
3. LOTTO Bydgostia (Z. Szczerba, O. Kania, M. Wierzbowska, M. Strybel)

Czwórka podwójna kobiet
1. AZS AWF Gorzów Wlkp. (W. Kaźmierczak, Z. Lesner, O. Michałkiewicz, K. Boruch)
2. LOTTO Bydgostia (P. Chrzanowska, J. Dittmann, I. Gałek, K. Pankratiew)
3. Posnania RBW Poznań (C. Delimat, P. Chojnicka, B. Jęchorek, J. Sobocińska)

Czwórka podwójna kobiet wagi lekkiej
1. AZS AWF Kraków (N. Klimkowicz, M. Brzozowska, Z. Jodłowska, M. Wiśniewska
2. Posnania RBW Poznań (J. Wasiela, H. Śmigielska, N. Zandecka, P. Chojnicka)
3. BTW Bydgoszcz (P. Straszewska, K. Pawełczak, O. Wnuk, E. Szatkowska)

Czwórka podwójna mężczyzn
1. AZS AWF Warszawa (D. Czaja, N. Węgrzycki-Szymczyk, Sz. Pośnik, M. Zawojski)
2. AZS AWF Warszawa (G. Skarżyński, M. Mrozek, A. Woźniak, K. Franke)
3. WTW Warszawa (M. Żołek, Ł. Bajorek, K. Domański, P. Płomiński)

Czwórka podwójna mężczyzn wagi lekkiej
1. LOTTO Bydgostia (A. Zalewski, D. Frącz-Zakrzewski, D. WAchowicz, D. Paczkowski)
2. TWDW Warszawa (P. Golaska, B. Gasparski, P. Malicki, P. Szpak)
3. AZS UMK Toruń (M. Chełkowski, M. Januszewski, R. Krymski, K. Polański)

Ósemka kobiet
1. AZS UMK Toruń (K. Semrau, Z. Borzyszkowska, A. Zielepuha, D. Rękas, K. Malinowska, D. Gałka, A. Paszkowska, J. Weiwer, T. Skurzyński
2. LOTTO Bydgostia (Z. Madaj, M. Szyperska, M. Radosz, O. Kania, Z. Szczerba, M. Chabel, M. Wierzbowska, M. Strybel, M. Michniacka
3. AZS Szczecin (M. Mostek, A. Różańska, A. Syroka, A. Czernikiewicz, J. Kukier, J. Siemińska, K. Prusik, K. Duda, M. Ładna

Ósemka mężczyzn
1. Posnania RBW Poznań (P. Wojtalak, J. Frąckowiak, W. Szwarc, D. Glonek, M. Januszewski, E. Jackowiak, J. Kaczmarek, D. Józefowicz, J. Sobocińska
2. AZS Szczecin (T. Preś, M. Kłodziński, Ł. Posyłajka, P. Usnarski, J. Nowakowski, J. Sobański, S. Gągalski, M. Sobanda, M. Ładna)
3. LOTTO Bydgostia (F. Sobecki, J. Stefaniak, M. Witkowski, A. Szczesik, K. Szewczyk, T. Lewicki, P. Dziewieczyński, J. Karwecki, M. Michniacka)

Medaliści mistrzostw Polski mastersów:

Czwórka podwójna mężczyzn
1. P. Szczepaniak, J. Wróblewski, D. Stefanowski, S. Czerwiński (Masters)
2. M. Mikołajczak, T. Wojaczyk, K. Fabrykiewicz, S. Czerwiński (KW 1904 Poznań)
3. Ł. Kamiński, S. Jemioła, D. Grzanka, M. Antczak (LOTTO Bydgostia)

Jedynka masters
1. U. Fuhrmann
2. E. Czerwińska-Nowak (WTW Warszawa)
3. E. Guniewska (TWDW Warszawa)

2xMixM
1. U. Fuhrmann, J. Dąbrowski
2. D. Pribe, J. Pestka
3. E. Drzewek, A. Renc (WTW Warszawa)

Dwójka bez sternika
1. W. Malinowski, W. Urbanowski (LOTTO Bydgostia)
2. M. Błach, M. Bagniak
3. W. Gołuński, K. Neumann (LOTTO Bydgostia)

Dwójka podwójna mężczyzn
1. M. Woźniak, T. Wojaczyk (KW 1904 Poznań)
2. J. Jędrzejowski, Ł. Malejczyk (WRC Warszawa)
3. Ł. Jazłocki, M. Mundzik (TWDW Warszawa)

Jedynka masters 1xMM (F1)
1. P. Łojszczyk
2. W. Urbanowski
3. M. Woźniak

Jedynka masters 1xMM (F2)
1. A. Gaca (Gedania Gdańsk)
2. P. Szczepaniak
3. M. Mikołajczak (KW 1904 Poznań)

Jedynka masters 1xMM (F3)
1. A. Adamczewski
2. J. Dąbrowski
3. J. Pestka

4xMixM
1. M. Antczak, M. Skornia, U. Brzyska, Ł. Kamiński (LOTTO Bydgostia)
2. E. Drzewek, H. Koppen, A. Renc, E. Czerwińska-Nowak (WTW Warszawa)
3. P. Korytowski, M. Byks, E. Grzelka, W. Jabłoński

4xKM
1. P. Klunder, K. Trzeciak, A. Wawrocka, A. Chrustowska (BKW Bydgoszcz)
2. A. Wirzbicka, M. Stolińska, J. Dmeńska, M. Niedziółka (TWDW Warszawa)
3. M. Bielska-Fabrykiewicz, N. Rakowska, E. Grzelka, M. Byks

Dwójka podwójna kobiet
1. K. Wechmann, D. Pribe
2. R. Wasilewska, G. Kanoniczak
3. J. Kucharska, A. Ślotała (TWDW Warszawa)

Czwórka bez sternika
1. R. Borys, K. Neumann, D. Stefanowski, J. Wróblewski
2. W. Gołuński, W. Malinowski, K. Paprocki, J. Zaroślak (LOTTO Bydgostia)
3. R. Ziganshin, M. Zieliński, D. Sojka, J. Gustowski (TWDW Warszawa)

Ósemka mężczyzn
1. K. Fabrykiewicz, T. Wojaczyk, P. Szczepaniak, T. Kopka, M. Mikołajczak, P. KOzłowski, T. Majchrzak, M. Woźniak, R. Wasilewska
2. W. Gołuński, W. Malinowski, W. Urbanowski, M. Antczak, D. Grzanka, S. Jemioła, J. Zroślak, K. Paprocki, P. Kotłowski (LOTTO Bydgostia)
3. Ł. Jazłocki, M. Mundzik, A. Wasiukiewicz, D. Sojka, B. Juraszyński, J. Gustowski, R. Ziganshin, M. Zieliński, E. Guniewska (TWDW Warszawa)

8xMixM
1. K. Trzeciak, P. Klunder, A. Chrustowska, A. Wawrocka, M. Bator, T. Kopka, M. Rekowski, K. Szepczyński, M. Smyk (BKW Bydgoszcz/TWDW Warszawa)
2. T. Robiński, A. Wasiukiewicz, M. Mundzik, A. Ślotała, J. Kucharska, M. Stolińska, A. Wierzbicka, Ł. Jazłocki, E. Guniewska (TWDW Warszawa)
3. P. Szczepaniak, P. Kozłowski, P. Korytowski, M. Błach, G. Kanoniczak, M. Byks, A. Gumienna, R. Wasilewska, M. Bielska-Fabrykiewicz

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

źródło PZTW