Karolina Naja z Nagrodą Miasta Poznania

    Dodane: 2022-06-30

W środę 29 czerwca, w dniu patronów Miasta Poznania, podczas sesji Rady Miasta Poznania w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się tradycyjna uroczysta sesja Rady Miasta podczas której wręczono tytuły Honorowego Obywatela Miasta Poznania, Zasłużonych dla Miasta Poznania oraz nagrody: naukową, artystyczną i sportową.

Nagrodę sportową za wybitne osiągnięcia otrzymała zawodniczka KS Posnanii Poznań Karolina Naja, nagrodę dla trenera Antoni Obrycki (KS Sobieski Poznań - zapasy).

Wyboru laureatów na podstawie złożonych wniosków dokonuje Kapituła Nagrody Sportowej Miasta Poznania i Stypendium Sportowego Miasta Poznania pod przewodnictwem prof. Ryszarda Wryka.

Karolina Naja (zawodniczka, kajakarstwo, KS Posnania Poznań) - treningi kajakarskie rozpoczęła w 2001 roku, w wieku 11 lat w klubie MOSM Tychy. Z czasem przeniosła się do Wałcza, gdzie kontynuując naukę w szkole średniej mogła korzystać z większych możliwości treningowych. W 2009 roku podjęła studia na Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim i dołączyła do klubu AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Rok później osiągnęła pierwszy poważny sukces seniorski - III miejsce na mistrzostwach świata w kategorii K4 - 500 m, które odbyły się w Poznaniu. Jest zawodniczką kadry narodowej w kajakarstwie nieprzerwanie od 2009 roku. W 2020 roku została zawodniczką KS Posnanii Poznań, żeby jeszcze lepiej przygotować się do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, w których zdobyła dwa medale - srebro w konkurencji K2 - 500 m oraz brąz w K4 - 500 m. Największymi sukcesami są 4 medale Igrzysk Olimpijskich (jeden srebrny i trzy brązowe) oraz ponad 20 medali imprez o randze mistrzostw świata (12), mistrzostw Europy (10) czy Igrzysk Europejskich. W 2022 roku wstąpiła w szeregi Wojska Polskiego. Jest Sportową Stypendystką Miasta Poznania.