5 krążków dla biało-czerwonych w wioślarskich Mistrzostwach Europy

Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-28

To już koniec rywalizacji o medale Mistrzostw Europy w wioślarstwie. Polska reprezentacja bardzo dobrze się spisała. Zawodnicy zdobyli jeden złoty medal oraz cztery srebrne. Polska zajęła piąte miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Na pierwszym miejscu uplasowały się Włochy, na drugim Rumunia, a na trzecim Czechy.

Po złoty krążek sięgnęły tym razem Weronika Deresz i Martyna Mikołajczewska. Dwójka podwójna wagi lekkiej dopłynęła na metę z przewagą 4 sekund. Za Polkami bieg ukończyły Holenderki i Brytyjki.

Na drugiej pozycji start zakończyła dwójka podwójna mężczyzn. Mateusz Biskup oraz Mirosław Ziętarski osiągnęli czas 6:22,10.

Srebrny medal wywalczyła również czwórka podwójna mężczyzn w składzie Dominik Czaja, Dariusz Radosz, Wiktor Chabel i Adam Wicenciak. Pierwsza w tym wyścigu była Litwa.

Ostatni medal dla naszego kraju zdobyła męska ósemka, która z przewagą jedynie 0,14 sekundy nad Holandią uplasowała się na drugim miejscu.

Zaraz za podium znalazła się dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Miłosz Jankowski oraz Jerzy Kowalski stoczyli bardzo ciężki pojedynek z osadami z Irlandii i Włoch. O  drugim i trzecim miejscu podium decydowały setne części sekundy. Ostatecznie na drugiej pozycji znaleźli się Irlandczycy (6:20,06), na trzeciej Włosi (6:20,36), a na czwartej Polacy (6:20,52).

Czwarte miejsce zajęła również czwórka podwójna kobiet. Do 1000m osada trzymała się na trzecim miejscu, lecz Brytyjki okazały się silniejsze i wyprzedziły nasze reprezentantki.

Na piątym miejscu znalazła się dwójka podwójna kobiet i jedynka wagi lekkiej mężczyzn.

Gratulujemy wszystkim bardzo dobrych wyników i zapraszamy na Puchar Świata w wioślarstwie, który odbędzie się od 16 do 18 czerwca na Torze Regatowym w Poznaniu.