Wioślarskie Mistrzostwa Polski Seniorów już jutro w Poznaniu

    Dodane: 2017-06-01

Po wioślarskich mistrzostwach Europy w Racicach  przyszedł czas na walkę o medale Mistrzostw Polski. Te już w najbliższą sobotę i niedzielę na Torze Regatowym „Malta”. Do Poznania przyjadą najlepsi polscy zawodnicy i zawodniczki, którzy tym razem popłyną w osadach klubowych, co wcale nie znaczy, że zabraknie ciekawej walki.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

W całości zobaczymy reprezentacyjną czwórkę bez sterniczki. Wicemistrzynie Europy Monika Ciaciuch, Joanna Dittman, Anna Wierzbowska i Maria Wierzbowska tym razem będą startować dla RTW LOTTO Bydgostii.

Złote medalistki mistrzostw Starego Kontynentu Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak tym razem będą walczyć przeciwko sobie. Partnerką pierwszej będzie Joanna Dorociak, drugiej Zuzanna Drejer. Kto ma więcej szans na złoto? Osada WTW Warszawa czy RTW LOTTO Bydgostii?

O medale powalczą także srebrni medaliści z Racic Wiktor Chabel razem Dominikiem Czają, Dariuszem Radoszem i  Adamem Wicenciakiem (czwórka podwójna). Zawodnik Posnanii Poznań w mistrzostwach Polski wystartuje w jedynkach i dwójkach podwójnych. W deblu jego partnerem będzie Patryk Gumny.  

Joanna Hentka (piąta w dwójce podwójnej z Olgą Michałkiewicz) w Poznaniu wystartuje z Joanną Dorociak w dwójce podwójnej open oraz czwórce podwójnej open, a jej partnerkami będą Agnieszka Renc, Zuzanna Duda i Sylwia Liśkiewicz.