2 kolejne brązy na wioślarskich mistrzostwach świata!

    Dodane: 2023-09-09

W zeszłym roku podczas wioślarskich mistrzostw świata nasza czwórka podwójna (M4x) mężczyzn sięgnęła po złoto. W tym roku w Belgradzie Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup zdobyli brązowy medal i zapewnili sobie kwalifikację olimpijską.

Początek wyścigu był bardzo wyrównany, nasi zawodnicy trzymali się blisko czołówki. W połowie dystansu zarysowała się przewaga Holendrów, których Polacy starali się blisko trzymać. Wydawało się, że o trzecie miejsce powalczą Włosi z Brytyjczykami, ale na finiszu reprezentanci Italii przyspieszyli wyprzedzając naszą łódź. Holandia pewnie wywalczyła złoto (05:52.33), drudzy byli Włosi (05:54.58), a trzeci - Polacy (05:55.02).

Po brązowy medal popłynęli również Jolanta Majka i Michał Gadowski (PR2Mix2x). Polski duet wchodząc do finału zapewnił sobie kwalifikację paraolimpijską. W finale A Brytyjczycy i Chińczycy byli poza zasięgiem, ale biało-czerwoni stoczyli skuteczną walkę o trzecie miejsce z Holendrami wyprzedzając ich o trzy sekundy. 

KOMPET WYNIKÓW

Plan na niedzielę

Finał C

10:32 K. Domański, P. Płomiński (M2x) 

10:39 W. Kalinowska, J. Sobocińska (W2)

Finał B 

10:56 A. Skrzypiński (PR1M1x)