Gdańska rywalizacja dzielnic w Smoczych Łodziach

    Dodane: 2017-06-07

4 czerwca w trudnych warunkach rozegrano V Smoczy Turniej Dzielnic Gdańska oraz Turniej Fan o Puchar Wrzeszcza Górnego. Siąpiący prawie bez przerwy deszcz może utrudnił przeprowadzenie zawodów i walkę o podium ale na pewno nie zepsuł humorów reprezentantom dzielnic Gdańska i do rywalizacji przystąpiło w sumie 10 zespołów.

źródło www.gokf.gda.pl, zdj. WCz

W kategorii Fun wystąpiły następujące drużyny: Gdańskie Lwy, Szkoła Podstawowa nr 45, Tygrysy, Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej. Do turnieju dzielnic zgłosiło się 6 drużyn z następujących dzielnic Gdańska: Chełm, Brętowo, Dolne Miasto, Orunia, Wrzeszcz, Olszynka, Nowy Port.

źródło www.gokf.gda.pl, zdj. WCz

Zawody rozegrano na przepięknie położonym zbiorniku retencyjnym „Srebrniki” nieopodal kolei PKM. Impreza była na tyle głośna, że co rusz maszyniści przejeżdżających pociągów sygnałami dźwiękowymi zagrzewali zawodników do walki. Oczywiście wszystkie ekipy przybyły po zwycięstwo co zapowiadało dużo emocji. W zawodach rozgrywanych na dystansie 200m każdy wyścig wyzwalał kolejne pokłady adrenaliny.

Najpierw do walki przystąpiły drużyny w kategorii Fun,  w których złote medale wywalczyli reprezentanci Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej. Na drugim miejscu uplasowały się Gdańskie Lwy. Brązowe medale przypadły w udziale reprezentantom Szkoły Podstawowej, a tuż za podium znalazły się Tygrysy.

źródło www.gokf.gda.pl, zdj. WCz

Po zakończeniu kategorii FUN do łodzi weszli reprezentanci gdańskich dzielnic. Pierwsze miejsce wywalczyli reprezentanci Chełmu. Drugą pozycję zajęło Dolne Miasto. Trzecie miejsce przypadło w udziale Wrzeszczowi, a na czwartym znaleźli się reprezentanci połączonych sił Olszynki i Nowego Portu. Kolejne miejsca zajęły Orunia i Brętowo.

Organizatorzy zawodów, którymi byli: Miasto Gdańsk,  Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny oraz Klub Wodny "Gdańskie Lwy" ufundowali medale puchary dla najlepszych drużyn. Dodatkowo drobnymi upominkami nagrodzono uczestników konkursów indywidualnych prowadzonych podczas zawodów.