Ścigaj się na ergometrze w Galerii Malta z mistrzynią olimpijską i mistrzem świata!

    Dodane: 2017-06-09

Najbliższa sobota w Galerii Malta upłynie pod znakiem wioślarstwa w najlepszym światowym wydaniu. W sobotę 10 czerwca każdy chętny będzie mógł zmierzyć się w wyścigu na ergometrze wioślarskim z mistrzynią olimpijską z Rio Magdaleną Fularczyk-Kozłowską i mistrzem świata na ergometrze, Bartoszem Zabłockim. Na najlepszych czekają wartościowe nagrody. Wydarzenie, we współpracy z Galerią Malta zorganizowała Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo.

Od 16 do 18 czerwca na torze regatowym Malta w Poznaniu rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata w wioślarstwie. Te prestiżowe regaty to obok Mistrzostw Świata i Europy najważniejsze w tym roku wydarzenie w tej dyscyplinie. Z tej okazji organizator regat, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo przygotował wydarzenie promujące regaty, które odbędzie się w Galerii Malta. Połączone ono będzie z rozpoczęciem wystawy zdjęć prezentujących jak na przestrzeni lat zmieniała się Malta i jej okolice.

Dla tych, którzy 10 czerwca między 12:00, a 16:00 odwiedzą Galeria Malta przygotowane zostały zawody na ergometrach wioślarskich i konkurs wiedzy o sprzęcie wioślarskim. W tych pierwszych uczestniczyć będą również goście specjalni wydarzenia: Magdalena Fularczyk-Kozłowska, czyli mistrzyni i brązowa medalistka olimpijska oraz mistrzyni świata w dwójce podwójnej, a także Bartosz Zabłocki, tegoroczny mistrz świata w ergometrze wioślarskim. Każdy zainteresowany będzie miał więc okazję do sprawdzenia swojej formy w wyścigu z najlepszymi zawodnikami na świecie! Pięć osób, które przez cały dzień osiągnie najlepsze rezultaty otrzyma w nagrodę karty upominkowe Galerii Malta o wartości 100 złotych każda.

W Galerii Malta nie zabraknie też prawdziwej sportowej łodzi. Zostanie ona wykorzystana w konkursie wiedzy o sprzęcie wioślarskim.

Wystawa zdjęć poświęconych Jezioru Maltańskiemu i jego otoczeniu rozpocznie się również w sobotę i potrwa do końca czerwca. Fotografie będzie można oglądać w sąsiedztwie fontanny na poziomie 0 oraz na jednej z kładek na poziomie +1 Galerii Malta.