Jutro 10 polskich osad powalczy o medale Pucharu Świata w Poznaniu

    Dodane: 2017-06-15

Już jutro na poznańskim torze regatowym dziesięć polskich osad wystartuje w dziewięciu konkurencjach w regatach o Puchar Świata w wioślarstwie.

Kobieca czwórka bez sterniczki i czwórka podwójna które są oficjalnie w programie igrzysk olimpijskich będą ścigać się w wyścigu o tory. W pierwszej konkurencji Polska będzie miała za rywalki Australię, Chiny, Ukrainę oraz dwie łodzie USA. Natomiast w drugiej poza gospodyniami zgłosiły się Australia, Chiny i Niemcy.

Miejsce w finale ma również męska ósemka. Podopieczni trenera Jerzego Brońca będą mieli rywali z Australii, Niemiec, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii. W tej konkurencji wyścig o tory rozegrany zostanie w sobotę.

Przypomnijmy, że w rozegranych pod koniec maja mistrzostwach Europy w Racicach Polska zdobyła pięć medali - jeden złoty i cztery srebrne.

Reprezentacja Polski na PŚ w Poznaniu:

Kobiety

- jedynki wagi lekkiej - Joanna Dorociak (WTW Warszawa) oraz Monika Kowalska (BKW Bydgoszcz)

dwójka podwójna wagi lekkiej - Weronika Deresz (WTW Warszawa)/ Martyna Mikołajczak (RTW LOTTO Bydgostia)

czwórka bez sterniczki - Monika Ciaciuch/ Joanna Dittmann/ Anna Wierzbowska/ Maria Wierzbowska (wszystkie RTW LOTTO Bydgostia)

czwórka podwójna - Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)/ Maria Springwald (AZS AWF Kraków)/ Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz)/ Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń)

Mężczyźni
jedynka wagi lekkiej
- Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica)

dwójka podwójna wagi lekkiej - Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk)/ Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica)

dwójka podwójna - Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa)/ Adam Wicenciak (KW04 Poznań)
czwórka podwójna - Wiktor Chabel (Posnania Poznań)/ Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)/ Dariusz Radosz (RTW LOTTO Bydgostia)/ Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)
ósemka - Piotr Juszczak (CWZS Zawisza Bydgoszcz)/ Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)/ Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)/ Krystian Aranowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)/ Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)/ Ryszard Ablewski (RTW LOTTO Bydgostia)/ Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz)/ Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)/ Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)