Niezłe starty polskich wioślarzy w pierwszym dniu Pucharu Świata

Julia Wasiela   Dodane: 2017-06-16

Za nami pierwszy dzień drugiej edycji Pucharu Świata w wioślarstwie. Na Torze Regatowym "Malta" w Poznaniu mogliśmy obejrzeć dziś przedbiegi oraz repasaże. Wszyscy zawodnicy, włącznie z niepełnosprawnymi, ścigali się na 2000m. A jak tym razem wypadła polska reprezentacja?

W kategorii jedynki wagi lekkiej kobiet w biało-czerwonych barwach wystartowały dwie zawodniczki. Joanna Dorociak po zajęciu trzeciego miejsca w przedbiegu i wygranym repasażu powalczy jutro w najwyższym półfinale. Natomiast Monika Kowalska w tym samym repasażu znalazła się na piątej pozycji i zobaczymy ją w finale C.

Ponownie w tym sezonie dobrym startem regaty ropoczęła dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet, która dopłynęła na metę jako pierwsza. Drugie ze stratą jednej sekundy były Brytyjki. Osada nadal będzie ścigać się o medale w jutrzejszym półfinale.

W walce o tory z pewnym miejscem w finale A jako trzecia bieg ukończyła czwórka bez sterniczki kobiet. Zaraz za Polkami znalazła się osada amerykańska, która straciła 0,3 sekundy do naszych reprezentantek.

Swój przedbieg wygrała czwórka podwójna kobiet. Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Marta Wieliczko oraz Katarzyna Zillmann mają pewne miejsce w finale A.

W Poznaniu podczas przedbiegów na pierwszej pozycji dotarł jedynkarz wagi lekkiej z czasem 6:49,15. Artur Mikołajczewski spróbuje swoich sił w półfinale.

Również pierwszą lokatę zajęła dwójka podwójna mężczyzn, która osiągnęła czas 6:09,11. Adam Wicenciak i Dominik Czaja zmierzą się kolejny raz ze swoimi rywalami w półfinale. Drudzy byli Francuzi (6:09,66), a trzeci Bułgarzy (6:09,72).

Czwórka podwójna mężczyzn ukończyła swój przedbieg na pierwszym miejscu. Wicemistrzowie Europy szykują się do zaciętej walki o najwyższy stopnień podium. Na drugiej pozycji dopłynęli Niemcy.

Pierwszy bieg ósemek mężczyzn odbędzie się jutro.

Natomiast w wyścigach osób niepełnosprawnych na mieszanej dwójce podwójnej trzecie miejsce w przedbiegu zajęła Jolanta Majka wraz z Michałem Gadowskim. Debel popłynie jutro w finale A.

W konkurencji jedynek mężczyzn Jarosław Kailing dopłynął na metę na pierwszej pozycji z przewagą 14 sekund nad wioślarzem z Niemiec. Skiffiście dało to pewne miejsce w półfinale. W tym samym przedbiegu popłynął Leszek Niewiarowski, który dostał się do finału C.

Trzymamy kciuki za jutrzejsze finały, półfinały i repasaże!