5 kolejnych polskich medali na zakończenie Pucharu Świata

Julia Wasiela   Dodane: 2017-06-18

Druga edycja Pucharu Świata w wioślarstwie dobiegła końca. Dobra forma nie opuszcza wioślarzy.  Polska reprezentacja zdobyła łącznie 8 medali: 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe. Ten bardzo wysoki wynik pozwolił nam znaleźć się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej! Pierwsze miejsce zajęła Nowa Zelandia, a trzecie Australia.

Na najwyższym stopniu podium stanęła dzisiaj czwórka podwójna kobiet w składzie Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann oraz Maria Springwald. Zawodniczki dopłynęły na metę z przewagą prawie trzech sekund.

Do samego końca o srebro walczyły Martyna Mikołajczak oraz Weronika Deresz. Osada wpłynęła na linię mety z takim samym czasem jak Chinki (6:52,63) i ostatecznie zdobyły srebrny krążek.

Na trzeciej pozycji finał ukończyła dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Jerzy Kowalski oraz Miłosz Jankowski uzyskali czas 6:15,90. Drudzy byli wicemistrzowie olimpijscy.

Trzecie miejsce zajęła również dwójka podwójna mężczyzn. Dominikowi Czaji i Adamowi Wicenciakowi zabrakły 0,3 sekundy do srebra. Uzyskali oni czas 6:11,94.

Kolejny brąz zdobyły Maria Wierzbowska, Anna Wierzbowska, Joanna Dittmann i Monika Ciaciuch. Czwórka bez sterniczki kobiet uległa jedynie osadom z Australii i Stanów Zjednoczonych.

Męska ósemka oraz czwórka podwójna mężczyzn ukończyły regaty na piątych pozycjach.

Gratulujemy wspaniałych wyników! Ostatnia edycja Pucharu Świata odbędzie się 7-9 lipca w Lucernie (Szwajcaria).