Złoto dla naszych i cztery kolejne finały w Pucharze Świata

Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-08

Sobotnie starty Pucharu Świata w wioślarstwie dobiegły końca. Polska reprezentacja ma na swoim kocie już jeden złoty medal! A jego zdobywcą jest Artur Mikołajczewski. Skiffista wagi lekkiej wywalczył krążek z najcenniejszego kruszcu osiągając czas 6:54,59. Gratulacje!

Cztery osady zakwalifikowały się podczas dzisiejszych półfinałów i repasaży do najwyższych finałów. Reszta zawodników zmierzy się w finałach B.

Szczęście nie opuszcza Mirosława Ziętarskiego oraz Mateusza Biskupa, którzy wygrali półfinał dwójek podwójnych. Drudzy byli Włosi, a trzeci Szwajcarzy. Wszystkie trzy osady wystartują w finale A.

Na pierwszej pozycji w repasażu znalazła się kobieca czwórka bez streniczki. Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska, Monika Ciaciuch i Joanna Dittmann spróbują swoich sił w finałowej walce o medale.

Z walki o najwyższe stopnie podium nie wypadła czwórka podwójna kobiet, która również wygrała dzisiejszy repasaż. Na drugim miejscu dopłynęła osada z Wielkiej Brytanii, natomiast trzecie były Niemki.

Czwórka podwójna mężczyzn zajęła drugie miejsce w swoim repasażu. Zawodnicy uzyskali czas 5:46,40. Szybsza o 0,2 sekundy była jedynie Nowa Zelandia. Obie osady wystartują w finale A.

Dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn w składzie: Miłosz Jankowski, Jerzy Kowalski dopłynęła na metę na szóstym miejscu i popłynie jutro w finale B.

W tej samej sytuacji znalazła się męska ósemka, która uplasowała się również na szóstym miejscu w repasażu.

Rywalizację zakończyły obie zawodniczki startujące w konkurencji jedynek wagi lekkiej kobiet. Joanna Dorociak zajęła ostatecznie ósme miejsce, natomiast Sylwia Zimnicka dwunaste.

W finale C wystartował dzisiaj skiffista Natan Węgrzycki-Szymczyk. Jedynkarz zakończył swój występ w pucharze na piętnastym miejscu.

Trzymamy kciuki za jak największą ilość medali podczas jutrzejszych finałów!