5 medali dla Polski w Pucharze Świata

Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-09

To już koniec sportowych zmagań podczas Pucharu Świata w wioślarstwie. Polscy reprezentanci zdobyli ostatecznie 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal. W klasyfikacji generalnej uplasowaliśmy się wraz z Australią i Włochami na drugim miejscu, tuż za Nową Zelandią (6 złotych, 1 srebrny, 0 brązowych).

Po wczorajszym sukcesie Artura Mikołajczewskiego drugi złoty medal dla Polski zdobyła kobieca czwórka podwójna w składzie: Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald oraz Katarzyna Zillmann. Zawodniczki osiągnęły czas 6:17,31. Druga była osada z Holandii, a trzecia Australii.

Srebrny medal wywalczyły Martyna Mikołajczak i Weronika Deresz w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej. Polki uległy jedynie reprezentantkom Nowej Zelandii. Trzecia na mecie była dwójka rosyjska.

Ze srebrnym krążkiem na szyi wrócą do domów również Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Dwójka podwójna w finale dopłynęła na metę z czasem 6:11,67. Pierwsza była Nowa Zelandia (6:10,99), a trzecie Włochy (6:13,44).

Czwórka podwójna mężczyzn stanęła dziś na trzecim stopniu podium. Dariusz Radosz, Wiktor Chabel, Adam Wicenciak i Dominik Czaja uzyskali czas 5:53,05. Pierwsi byli Litwini, natomiast drudzy Brytyjczycy.

Na czwartym miejscu w finale B uplasowała się męska ósemka, natomiast dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn nie wystartowała z powodów zdrowotnych.

Gratulujemy zawodnikom medali i życzymy powodzenia w przygotowaniach do Mistrzostw Świata seniorów (24 września - 1 października).