Kolejne medale Polaków w Mistrzostwach Europy w smoczych łodziach

Dodane: 2017-07-10

Po 5 medalach polskich osad w Mistrzostwach Europy w Smoczych łodziach, które w czwartek wystartowały w węgierskim Szeged Polacy nie tylko nie zwolnili tempa ale jeszcze przyśpieszyli.

źródło facebook Marek Chłopek

Po raz kolejny 10-osobowa osada Mastersów 40+ MIX potwierdziła swój prym zwyciężając na dystansie 500m. Na drugim miejscu uplasowała się osada węgierska, a podium uzupełnili Szwedzi. Dodatkowo w kategorii mężczyzn dołożyli jeszcze jeden medal, tym razem jednak brązowego kruszcu. Tutaj biało-czerwoni musieli uznać wyższość osad z Ukrainy i Rumunii.

źródło Marek Łbik

W niedzielę po srebro sięgnęli Mastersi MIX na 500m. W konkurencji łodzi 20-osobowych nasza osada przegrała jedynie z drużyną niemiecką. Podium uzupełnili Węgrzy.

Następnie po złoto sięgnęły panie, które w łodziach 10-osobowych na dystansie 2000m o 6 s wygrały z osadą węgierską, a 7s z niemiecką.

Po złotych medalach zdobywanych przez naszych Mastersów 40+ tym razem nasi zawodnicy musieli zadowolić się srebrem na dystansie 2000m. Pierwsi na mecie Ukraińcy, na trzecim miejscu Rumunii.

Podsumowując nasze dragony sprawiły się wyśmienicie w węgierskim Szeged zdobywają w sumie 10 medali.