3 osady w półfinałach Mistrzostw Świata

Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-21

Minął kolejny dzień Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Trzy osady awansowały dzisiaj do półfinału. Już niedługo okaże się którzy zawodnicy będą w stanie walczyć w finale o najwyższe lokaty.

Natan Węgrzycki-Szymczyk zajął pierwsze miejsce w ćwierćfinale jedynek mężczyzn. Skiffista osiągnął czas 6:50,03. Na drugiej pozycji dopłynął Australijczy, a na trzeciej Niemiec. Cała trójka zakwalifikowała się do półfinału

W repasażu dwójek podwójnych wagi lekkiej mężczyzn jako drudzy dopłynęli Damian Rewers oraz Mateusz Kraska. Debel uzyskał czas 6:37,41 i wystartuje w jutrzejszym półfinale.

Anna Majek wraz z Magdaleną Świętek zajęły drugie miejsce w repasażu i awansowały do półfinału. Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet przekroczyła linię mety z czasem 7:13,23. Pierwsza była osada francuska z czasem 7:11,88.

Nieudany start zaliczyła męska ósemka, która w repasażu ukończyła bieg na trzeciej lokacie. Polacy osiągnęli czas 5:37,49 i wystartuję w finale B.

Jutro na torze regatowym w Płowdiw rozpoczną się półfnały, w których oprócz wymienionych wyżej osad będziemy mogli zobaczyć czwórkę podwójną mężczyzn. W finale B wystartuje czwórka podwójna kobiet, a w finale C czwórka bez sterniczki kobiet. Życzymy powodzenia wszystkim startującym!