Dwie osady nadal walczą o tytuł Mistrza Świata

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-22

Trwają Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w wioślarstwie. Dziś Polacy wystartowali w półfinałach i finałach B oraz C. Dwie osady nadal walczą o tytuł Mistrza Świata.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Jedynkarz Natan Węgrzycki-Szymczyk awansował do finału A. Polak zajął drugie miejsce i ukończył wyścig w czasie 6:57,00. Pierwszy był Kanadyjczyk (6:55,30).

Bardzo dobry wynik osiągnęła również czwórka podwójna mężczyzn. Osada uplasowała się na drugiej pozycji za Nową Zelandią i będzie walczyć o medale w jutrzejszym finale A.

Start nie powiódł się dwójce podwójnej wagi lekkiej mężczyzn. Damian Rewers oraz Mateusz Kraska zajęli ostatnie miejsce w swoim półfinale. Debel popłynie w finale B.

Anna Majek wraz z Magdaleną Świętek jako piąte przekroczyły linię mety. Dwójka podwójna wagi lekkiej osiągnęła czas 7:22,78 i spróbuje swoich sił w finale B.

W finale C wystartowała czwórka bez sterniczki kobiet. Klaudia Ostrowska, Karolina Zawada, Agnieszka Robaszkiewicz oraz Agnieszka Chmurak zajęły pierwsze miejsce i ostatecznie uplasowały się na trzynastej pozycji.

Natomiast czwórka podwójna kobiet uzyskując czas 6:49,45 ukończyła rywalizację na dziewiątej lokacie.

A już jutro w Płowdiw rozpoczną wyścigi finałowe. Miejmy nadzieję, że czwórka podwójna oraz jedynkarz spiszą się na medal!