Natan Węgrzycki-Szymczyk brązowym medalistą Mistrzostw Świata

Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-23

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w wioślarstwie dobiegły końca. Polska reprezentacja ma na swoim koncie jeden brązowy medal, a jego zdobywcą jest jedynkarz Natan Węgrzycki-Szymczyk.

Polak pomimo słabego startu cały czas przesuwał się do przodu, aby zakończyć wyścig na trzeciej pozycji. Rywalizację wygrał Kanadyjczyk, natomiast drugi był zawodnik z Republiki Południowej Afryki. Gratulujemy!

W finale A ścigała się również czwórka podwójna mężczyzn. Niestety osada nie zdołała wywalczyć żadnego miejsca na podium. Marcin Sobieraj, Marcin Pawłowski, Mateusz Świętek oraz Jakub Dominiczak zajęli szóste miejsce z czasem 5:52,13. Pierwsi byli reprezentanci Nowej Zelandii.

Na dziewiątym miejscu sklasyfikowana została męska ósemka. Polacy osiągnęli czas 5:36,94. Tuż przed nimi na linię mety dopłynęli Czesi z czasem 5:36,79.

Dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn również zmierzyła się dzisiaj w finale B. Damian Rewers oraz Mateusz Kraska ostatecznie zajęli jedenaste miejsce (czas 6:42,41).

Natomiast dwunaste miejsce zajęły Anna Majek i Magdalena Świętek. Nasze reprezentantki w kategorii dwójek podwójnych wagi lekkiej kobiet ukończyły swój finał z czasem 7:28,76.

Już niedługo, 26-27 lipca zawodnicy z całego świata zmierzą się na dystansie 2000m na ergometrze wioślarskim w miejscowości Jelcz-Laskowice (pod Wrocławiem) w ramach trwających The World Games.