Polacy w finałach Mistrzostw Świata. Oglądaj na żywo!

Dodane: 2017-07-27

Wczoraj w miejscowości Pitesti w Rumunii rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów & U23 w sprincie kajakowym. W pierwszym dniu zawodów do finału A awansowało 6 osad:

źródło facebook PZKAJ

• K4 500 junior w składzie Sandra Ostrowska/ Helena Wiśniewska/ Martyna Klatt/ Julia Olszewska. Polki zajęły drugie miejsce tracąc 0,8 sekundy do osady niemieckiej.

• K1 juniorów 1000m - Marta Witkowska. Polka zajęła w półfinale 3 miejsce. Bezkonkurencyjna w tym wyścigu była reprezentantka Czech, która przypłynęła ponad 6 sekund przed pozostałymi zawodniczkami.
  • C1 1000m U23 - Łukasz Witkowski, który nie miał sobie równych w półfinale zajmując pierwsze miejsce.
  • K2 1000m juniorów Filip Weckwert i Przemysław Korsak. Nasz duet zajął 2 miejsce tuż za osadą Francji.
  • K4 500m U23 - Justyna Iskrzycka/ Klaudia Cyrulewska/ Paulina Paszek/ Julia Lis. Nasza osada zajęła 2 miejsce. Wygrały Francuski.
  • C1 500m U23 – Dorota Borowska. Polka nie dała szans swoim rywalką zajmując pierwsze miejsce.