Srebro dla Polski w Coupe de la Jeunesse

Dodane: 2017-07-29

Wiktoria Majewska (Posnania Poznań), Patrycja Adamczak (Posnania Poznań), Martyna Wasilewska  (KW 04 Poznań) i Julianna Gańska  (Posnania Poznań) zdobyły srebrny medal w wyścigu czwórek podwójnych regat Coupe de la Jeunesse, które wczoraj rozpoczęły się w belgijskim miejsce Hazewinkel. Przed Polkami do mety dopłynęła osada Czech, a podium uzupełniły Francuski.

Piąte miejsce w dwójkach podwójnych zajęły Weronika Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) i Aleksandra Rojek (AZS AWF Gorzów Wielkopolski). Wygrała Hiszpania przed Holandią i Wielką Brytanią.

Przed rokiem gospodarzem regat Coupe de la Jeunesse, które w kalendarzu są od 1985 roku był Poznań.

W imprezie mogą startować zawodniczki i zawodnicy do 18 roku życia, którzy nie brali udziału w mistrzostwach świata juniorów i nie wystartują w tegorocznym czempionacie. Polska uczestniczy w Coupe de la Jeunesse od 2007 roku. W Coupe de la Jeunesse osady ścigają się w następujących konkurencjach: juniorzy 8+, 4+, 4-, 2-, 4x, 2x, 1x; juniorki: 8+, 4, 2-, 4x, 2x, 1x.

Kraje biorące udział w regatach COUPE DE LA JEUNESSE: Austria, Belgia, Czechy, France, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Polska, Portugalia, Szwajcaria, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.