Zbiórka pieniędzy na kajak wyczynowy dla Janka

    Dodane: 2017-08-01

Zawodnik sekcji kajakowej AZS Politechniki Poznańskiej Janek Urbański potrzebuje waszego wsparcia. Ze względu na ograniczoną ilość sprzętu, klub zbiera fundusze na nowy kajak dla Janka.

zdj. AZS Politechnika Poznańska

Zawodnik przyszedł na treningi sekcji kajakowej na wiosnę 2014 roku w wieku 15 lat, późno gdyż chłopaki w jego roczniku miały już za sobą średnio 4-5 lat treningu. Pomimo trudnego startu szybko goni czołówkę z roku na rok klasyfikując się na coraz to wyższych pozycjach. Jak podkreśla trener Janka, Dagmar Światowiak „warto wspomnieć, iż Janek poza sportem zdobywa wysokie noty w nauce, a konkretnie jest finalistą olimpiady chemicznej. Połączenie siły woli, sprawności i rozumu daje nam mieszankę zwiastującą sukcesy!”

Dotychczasowy dorobek zawodnika:

9 msc w Ogólnopolskich Konsultacjach Kadry wiosennych - kwiecień 2017

8 msc w finale B k1 1000m Mistrzostw Polski Juniorów - sierpień 2016

12 msc w finale A k1 5000m Mistrzostw Polski Juniorów - sierpień 2016

4 msc w Długodystansowych Mistrzostwach Polski - sierpień 2015

Z uwagi na to, iż sekcja Politechniki Poznańskiej jest młodą sekcją i głównie ukierunkowaną na dzieci i młodzież, nie posiadamy zbyt wielkiego wyboru sprzętu na wyższą wagę, dla starszych zawodników. Z tego względu zwracamy się o pomoc przy zakupie kajaka na przyszłe lata dla Janka – dodaje Światowiak.

Więcej informacji o zbiórce na stronie - www.zrzutka.pl/fykyrz