Drugi dzień Mistrzostw Świata Juniorów w wioślarstwie za nami

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-08-03

Zakończył się drugi dzień Mistrzostw Świata Juniorów w wioślarstwie. Dzisiaj na litewskim torze regatowym rozegrane zostały przedbiegi kolejnych konkurencji oraz repasaże. Jak tym razem poradziła sobie juniorska reprezentacja?

źródło www.pztw.org.pl

Czwórka bez sterniczki juniorek awansowała do półfinału. Sara Bugajska, Barbara Wojtarowicz, Paulina Grzella oraz Barbara Streng ukończyły wyścig na drugiej pozycji uzyskując czas 6:59,87.

Na czwartej pozycji linię mety przekroczyli Bartłomiej Zalega, Maciej Madaj, Jan Domeradzki, i Krzysztof Kasparek. Bezpośrednio do półfinału awansowały tylko dwie osady, dlatego czwórka podwójna juniorów zmierzy się w jutrzejszym repasażu.

Niestety nie powiodło się dwójce podwójnej juniorek, które repasaż zakończyły na trzeciej pozycji. Osada w składzie Zuzanna Lesner, Michalina Partyga wystartuje w finale E.

Kolejnym startem Polaków będzie jutrzejszy repasaż czwórki podwójnej juniorów. Następnie dwójka podwójna juniorów oraz jedynkarz Fabian Barański wystartują w ćwierćfinałach. Liczymy na jak najlepsze rezultaty!