Czwórka bez sterniczki juniorek w finale Mistrzostw Świata

Julia Wasiela   Dodane: 2017-08-05

Przedostatni dzień Mistrzostw Świata Juniorów dobiegł końca. Finały zbliżają się wielkimi krokami, lecz naszym reprezentantom nie poszło dzisiaj najlepiej. Tylko jedna osada pozostała w walce o medale.

Mowa o czwórce bez sterniczki juniorek. Barbara Wojtarowicz, Sara Bugajska, Paulina Grzella oraz Barbara Streng awansowały do finału A. Polki zajęły trzecie miejsce w półfinale osiągając czas 6:58,48.

Do finału A nie zakwalifikował się skiffista Fabian Barański. Jedynkarz przekroczył linię mety na piątej pozycji i będziemy mogli go zobaczyć w wyścigu o miejsca od 7 do 12.

Szczęście nie dopisało czwórce podwójnej juniorów. Nasi reprezentanci w tej konkurencji zakończyli wyścig na czwartej lokacie. Do awansu do finału A zabrakło niewiele ponad 0,4 sekundy. Osada popłynie w finale B.

Natomiast w finale C mogliśmy zobaczyć dwójkę podwójną juniorów. Tomasz Budzyński i Jędrzej Skierecki uplasowali się na czwartym miejscu. Debel uzyskał czas 6:50,54 i zajął 16. miejsce na świecie.

Udział w regatach zakończyła również dwójka podwójna juniorek w składzie Zuzanna Lesner i Michalina Partyga. Polki zajęły drugie miejsce w finale E, co daje im 26. miejsce wśród wszystkich startujących.

Ostatni dzień zawodów rozpocznie finał B czwórki podwójnej juniorów oraz jedynek juniorów. Następnie w finale A wystąpi czwórka bez sterniczki juniorek. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że Polki spiszą się na medal. Wszystkim życzymy połamania wioseł!