Znamy zwycięzców Mistrzostw Polski w kajakarstwie

    Dodane: 2017-08-12

W miniony weekend na Torze Regatowym Brdyujście w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kajakarstwie. W zawodach wystartowało 460 zawodników z 58 państw. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

źródło facebook KS Warta Poznań

K1 500m juniorów – Przemysław Korsak (KS G’POWER Gorzów)

C1 500m juniorów – Dawid Dziurla (Warta Poznań)

K4 500m juniorek mł. – Nikola Sita, Urszula Słomińska, Laura Tomiak, Monika Ścipniak (Zryw Wolsztyn)

źródło facebook UKS Kajak Trzcianka

K1 500m juniorek – Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz)

C1 500m juniorek – Julia Walczak (OKSW Olsztyn)

K2 500m juniorów mł. – Wojciech Bober, Maksymilian Garstkiewicz (AZS AWF Poznań)

K2 500m juniorek mł. – Luiza i Klaudia Durka (Admira Gorzów WLKP)

C2 500m juniorów – Sebastian Aleksandrowicz/ Filip Urbanek (Zawisza Bydgoszcz)

K2 500m juniorów – Piotr Czereszko/ Mateusz Wiśniewski (Zawisza Bydgoszcz)

C1 500m juniorów mł. – Maciej Szlachta (Zawisza Bydgoszcz)

źródło facebook KS Warta Poznań

K1 500m juniorów mł. – Marcin Nowacki (Zryw Wolsztyn)

C2 500m juniorek mł. – Julia Zawadzka/ Julia Janowicz (Wiskord Szczecin)

K4 500m juniorów – Filip Nowaczyk/ Hubert Olszewski/ Wojciech Tracz/ Marcin Jakubowski (Posnania Poznań)

K2 500m juniorek – Aleksandra Suchecka/ Natalia Droździel (Hubertus Biały Bór)

K4 1000m juniorów młodszych – Wojtek Bober, Maksymilian Garstkiewicz, Dastin Malinowski i Kornel Wąsowicz (AZS AWF Poznań)

K1 1000m juniorów – Przemysław Korsak (KS G’POWER Gorzów)

C1 1000m juniorów – Dawid Dziurla (Warta Poznań)

K1 1000m juniorek – Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz)

K2 1000m juniorów mł. – Przemysław Rojek/ Adam Witkowski (Olimpia Elbląg)

C2 1000m juniorów mł. – Miłosz Polaczek/ Noel Czepe (Orzeł Wałcz)

K1 500m juniorek mł. - Karolina Karolczuk (UKS Dojlidy Białystok)

C1 500m juniorek mł. – Justyna Dorozińska (Cresovia Białystok)

K2 1000m juniorów - Piotr Czereszko/ Mateusz Wiśniewski (Zawisza Bydgoszcz)

C2 1000m juniorów – Mateusz Cybula/ Patryk Piotrowicz (Warta Poznań)

źródło facebook KS Warta Poznań

K2 1000m juniorek – Nicola Gapska/ Weronika Kwasigroh (Zawisza Bydgoszcz)

K-1 1000m juniorów mł. – Bartek Hałas (AZS AWF Poznań)

C1 1000m juniorów mł. – Krystian Hołdak (KKS Nowa Sól)

K1 200m juniorów – Wojciech Tracz (Posnania Poznań)

C1 200m juniorów – Norman Zezula (Piast Człuchów)

K1 200m juniorek – Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz)

C1 200m juniorek – Klaudia Szulecka (NOSiR Nowy Dwór Maz.)

K2 200m juniorów – Piotr Gajewski/Kacper Dratwa (Energetyk Poznań)

K2 3000m juniorek mł. – Nikola Sita/ Urszula Słowińska (Zryw Wolsztyn)

K1 3000m juniorek mł. – Karolina Karolczuk (UKS Dojlidy Białystok)

C1 3000m juniorek mł. – Justyna Dorozińska (Cresovia Białystok)

C2 5000m juniorów mł. – Klaudiusz Zawojek/ Krystian Hołdak (KKS Nowa Sól)

C1 5000m juniorów – Bartosz Masłowski (Warta Poznań)

K2 5000m juniorów mł. – Przemysław Rojek/ Adam Witkowski (Olimpia Elbląg)

K-1 5000m juniorów mł. – Bartek Hałas (AZS AWF Poznań)

K2 5000m juniorek – Sandra Wajs/ Marzena Ferdyn (UKS Olimpijczyk Nowe Chechło)

K1 5000m juniorek – Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk)

K2 5000m juniorów – Łukasz Potoczny/ Fryderyk Fulko (Admiara Gorzów WLKP)

K1 5000m juniorów – Filip Weckwert (Hubertus Biały Bór)

C2 5000m juniorów – Patryk Piotrowicz, Mateusz Cybula (Warta Poznań)

C1 5000m juniorów – Patryk Piotrowicz (Warta Poznań)

W klasyfikacji punktowej Mistrzostw Polski juniorów zwyciężyła Zawisza Bydgoszcz z dorobkiem 181pkt. Na drugim miejscu Warta Poznań (157pkt.), trzecie miejsce dla KS AZS-AWF Poznań (75pkt.). W klasyfikacji punktowej OOM – Mistrzostw Polski juniorów młodszych z dorobkiem 93 pkt. zwyciężył AZS-AWF Poznań przed Zawiszą Bydgoszcz (66pkt.) i Astorią Bydgoszcz (62 pkt.).

W klasyfikacji województw Mistrzostw Polski juniorów zwyciężyła Wielkopolska (387pkt.) przed Województwem Kujawsko-Pomorskim (307pkt.) i Warmińsko-Mazurskim (177pkt.).

W klasyfikacji województw OOM – Mistrzostw Polski juniorów młodszych zwyciężyło województwo Wielkopolskie (279pkt.) przed Kujawsko-Pomorskim (147pkt.) i Lubuskim (122pkt.)

Pełne wyniki