Wioślarki ścigały się na ergometrach w Lago Azul

    Dodane: 2017-04-06

Minął półmetek ostatniego w tym roku zgrupowania naszych wioślarek w portugalskim Lago Azul. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym naszym zawodniczkom udało się w pełni realizować założenia szkoleniowe.

zrodlowww.pztw.org.pl.jpg

Jak powiedział w wywiadzie dla PZTW trener kadry wagi lekkiej kobiet Przemysław Abrahamczyk „Dziewczyny pływają na dwójkach w różnych zestawieniach, nastawiając się głównie na wyrównywanie różnic  i eliminację błędów technicznych”. Końcową część zgrupowania trener chce poświęcić głównie na doszlifowaniu elementów  pod kątem startu w zbliżających się Centralnych Regatach Otwarcia Sezonu Seniorów w Poznaniu.

Podczas obozu odbył się również sprawdzian na ergometrze na dystansie 2000 m. I jak podkreśla trener „uzyskane przez zawodniczki rezultaty napawają optymizmem i są naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Na szczególne uznanie zasługuje wynik osiągnięty przez Weronikę Deresz 7.05,1. W ciągu ostatniej dekady w wadze lekkiej nikomu tak dobrego rezultatu nie udało się osiągnąć. Jest to życiówka wspomnianej zawodniczki, cieszy mnie fakt, że pomimo od wielu lat plasowania się w czołówce  kadry, Weronika wciąż jest w stanie się rozwijać i przesuwać  granice  swoich możliwości.

W zgrupowaniu udział biorą zawodniczki kadry wagi lekkiej: Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak, Joanna Dorociak oraz Monika Kowalska, które wrócą do kraju 12 kwietnia.