Mamy brązowy medal Mistrzostw Świata!

Dodane: 2017-08-26

Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek zdobyły brązowy medal mistrzostw świata w czeskich Racicach. Startujące w konkurencji K2 1000 m polki przez ponad pół dystansu płynęły na 4-5 miejscu. Potem minęły osadę Kazachstanu, a na 250 m przed metą były nawet drugie. Ostatecznie to Niemki Tabea Medert i Melanie Gebhard zdobyły srebrny medal, a triumfowały z ogromną przewagą Węgierki Erika Medveczky, Ramona Farkasdir.

W C1 1000 m dobry występ zanotował Tomasz Kaczor, który linię mety minął na piątej pozycji, tracąc do zwycięzcy Niemca Sebastiana Brendela 4,7 sek. Srebro zdobył Czech Martin Fuksa, a brąz Isaquias Queiroz dos Santos.

Jeszcze bliżej podium była dwójka na 500 m Tomasz Barniak, Wiktor Głazunow, którzy uplasowali się na czwartej pozycji. Do podium stracili blisko sekundę. Wygrali Rosjanie przed Rumunami i Włochami.

Na szóstej pozycji do mety dopłynęły brązowe medalistki ostatnich mistrzostw Europy - Beata Mikołajczyk i Anna Puławska. W tej konkurencji (K2 500 m) triumfowały Nowozelandki Caitlin Ryan, Lisa Carrington, drugie były Niemki Tina Dietze, Franziska Weber, a trzecie Słowenki Spela Ponomarenko-Janic, Anja Osterman. Na tej samej pozycji do mety dopłynęła Kamila Kubas KL1 200m

Siódmą lokatę w finale K2 200m zajęli Piotr Mazur i Paweł Kaczmarek w K2 200 m. Na ósmej pozycji finiszowali Rafał Rosolski i Bartosz Stabno.

Ostatnie miejsce finału C1 200m zajął Michał Łubniewski. Wygrał Białorusin Artem Kozyr przed Gruzinem Zazą Nadiradze i Irańczykiem Adelem Mojallalimoghadamem.