3 medale Polaków na zakończenie Mistrzostw Świata

Dodane: 2017-08-27

3 medale: 2 srebrne i brązowy wywalczyli nasi kanadyjkarze w ostatnim dniu rozgrywanych w Racicach finałów kajakarskich Mistrzostw Świata.

źródło facebook Polski Związek Kajakowy

Finałowa  niedziela rozpoczęła się rewelacyjnie dla biało-czerwonych dzięki osadzie C4 1000 metrów, która w składzie Piotr Kuleta, Marcin Grzybowski, Tomasz Barniak i Wiktor Głazunow długo prowadziła by na końcu ulec jedynie reprezentantom Niemiec.

Kolejny medal tym razem na sprinterskim dystansie C2 200 metrów zdobyli Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski. Polacy po bardzo zaciętej walce ulegli jedynie o 0,585 sekundy Rosjanom zdobywając srebro.

Trzeci medal przywiezie do Polski Mateusz Kamiński. Polak najpierw w sesji porannej wystartował wraz z Vincentem Słomińskim w finale A C2 1000m zajmując w nim siódme miejsce. Następnie w sesji popołudniowej popłynął w konkurencji C1 5000 zdobywając brązowy medal. Wygrał Niemiec Sebastian Brendel, przed Kubańczykiem Sergueyem Torresem Madrigalem.

Duże nadzieje wiązaliśmy również ze startem naszej sprinterki, srebrnej medalistki ubiegłorocznych Igrzysk – Marty Walczykiewicz. Niestety choć nasza zawodniczka po przepłynięciu mety została sklasyfikowana na trzeciej pozycji to sędziowie po sprawdzeniu fotofiniszu przesunęli Martę na 5. miejsce. Wyścig wygrała reprezentantka Nowej Zelandii Lisa Carrington.

Tuż za podium na czwartym miejscu w konkurencji C1 500m uplasował się Tomasz Kaczor, któremu do medalu zabrakło zaledwie 0,315 sekundy.

Na piątej pozycji dopłynęła do mety w konkurencji C1 200m Dorota Borowska. Zwyciężyła Kanadyjka Laurence Vincent-Lapointe.

Szóste miejsce w wyścigu K4 500 metrów zajęły: Beata Mikołajczyk, Dominika Włodarczyk, Anna Puławska i Katarzyna Kołodziejczyk.

W K1 5000m na 20 pozycji dopłynęła Karolina Markiewicz. Natomiast w ostatnim wyścigu Mistrzostw Świata – K1 5000m dziesiąty do mety dopłynął Rafał Rosolski.