Wizyta zawodników OKSW Olsztyn w Ratuszu

Dodane: 2017-09-21

Po bardzo dobrym sezonie przychodzi powoli czas podsumowań i spotkań. Wczoraj zawodnicy OKSW Olsztyn odwiedzili olsztyński Ratusz. Podczas spotkania była możliwość porozmawiania z Prezydentem Piotrem Grzymowiczem o sukcesach naszych zawodników, które w minionych miesiącach były znaczące.

Przypomnijmy, że podczas mistrzostw świata w czeskich Racicach Tomasz Barniak zdobył srebro w konkurencji C-4 na 1000 metrów oraz 4 miejsce w konkurencji C-2 500 metrów. W tym roku Barniak stanął również na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw Europy w konkurencji C-2 na 500 metrów.

Mateusz Kamiński w tym roku zdobył brązowy dublet w C1 5000m. Najpierw w mistrzostwach Starego Kontynentu, a następnie w mistrzostwach świata. Dodatkowo w Racicach zajął 7 miejsce w konkurencji C-2 1000 metrów.

Maja Szajdek zdobyła brązowy medal podczas zakończonych 2 tygodnie temu w RPA mistrzostw świata w maratonie kajakowym. Była również srebrną medalistką mistrzostw Europy w maratonie.

Dominik Bugaj zdobył brązowy medal w konkurencji C4 500m podczas rozgrywanych w serbskim Belgradzie Mistrzostw Europy Jun&U23.