Deszcz nie przeszkodził kajakarzom w rywalizacji w Poznaniu

    Dodane: 2017-09-23

Ponad 200 zawodników z 20 klubów wystartowało dzisiaj na poznańskiej Malcie w ramach 5. Długodystansowych Regat im. Rafała Piszcza i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kajakarstwie. Mimo nienajlepszej pogody i padającego deszczu rywalizacja na torze była bardzo zacięta.

źródło facebook KS Stomil Poznań

Rafał Piszcz podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 r., wspólnie z Władysławem Szuszkiewiczem w wyścigu K-2 1 000 m zajął III miejsce zdobywając brązowy medal olimpijski. Trzykrotnie startował na igrzyskach olimpijskich, pięciokrotnie na mistrzostwach świata, dwukrotnie na mistrzostwach Europy, 25 razy zdobywał tytuł mistrza Polski.

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

K1 2000m młodzików – Krzysztof Burdajewicz (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 500m młodziczek – Luiza Fechner (Posnania Poznań)

K1 2000m dzieci – Zofia Burdajewicz (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 2000m seniorów – Dominik Nowacki (Stomil Poznan)

C1 500m dzieci – Aleks Szmagaj (Posnania Poznań)

K1 2000m juniorów mł. – Bartosz Hałas (AZS AWF Poznań)

C1 2000m młodzików – Piotr Kujawa (AZS AWF Poznań)

K1 2000m młodziczek – Katarzyna Skorupińska (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 2000m juniorów – Dawid Dziurla (Warta Poznań)

K1 2000m juniorek – Weronika Szymańska (Warta Poznań)

C1 2000m juniorek mł. – Patrycja Mendelska (AZS AWF Poznań)

K2 2000m młodzików – Krzysztof Burdajewicz/ Krzysztof Jokiel (UMKS Zryw Wolsztyn)

K4 2000m młodziczek – Maria Koch/ Malwina Juchiewicz/ Jadwiga Dobrowolska/ Joanna Hoffmann (UKS „6” Poznań)

CT4 500m – Nikodem Gromadecki/ Marcel Krawiec/ Krystian Kubica/ Aleks Wilga (Warta Poznań0

K1 2000m dzieci – Thomas Scibilia (Posnania Poznań)

K1 2000m – juniorek mł. – Natalia Wojciechowska (Energetyk Poznań)

C1 2000m juniorek – Paulina Grzelkiewicz (Warta Poznań)

C2 2000m młodzików – Tomasz Jańczak/ Mateusz Sobczak (Posnania Poznań)

K4 2000m młodzików – Krzysztof Szafraniec/ Mateusz Pietrzak/ Jan Tymiński/ Nicholas Scibilia (Posnania Poznań)

K1 2000m juniorów – Marcin Jakubowski (Posnania Poznań)

C1 2000m juniorów mł. – Bartosz Masłowski

K2 2000m młodziczek – Karolina Dankowska/ Wiktoria Ratajczak (AZS AWF Poznań)

C2 2000m młodziczek – Luiza Fechner/ Aleksandra Glaeser (Posnania Poznań)

Wyniki 5. Długodystansowych Regat im. Rafała Piszcza

Wyniki Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików