Bardzo dobry początkek Mistrzostw Świata w wioślarstwie

Julia Wasiela   Dodane: 2017-09-26

Od niedzieli w amerykańskiej Sarasocie odbywają się przedbiegi Mistrzostw Świata w wioślarstwie. Dziewięć osad zakwalifikowało się do dalszego etapu rozgrywek. Przed nami jeszcze wyścig o tory w rywalizacji parawioślarskiej mikstów dwójek podwójnych.

Wiele emocji wywołał wyścig czwórek podwójnych kobiet. Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko, Maria Springwald oraz Agnieszka Kobus zajęły pierwsze miejsce w swoim przedbiegu. Po cudownym finiszu uzyskały czas 6:26,73 i zakwalifikowały się do finału A. Drugie były Brytyjki (6:27,87), a trzecie Amerykanki (6:27,88).

Do półfinału awansowała czwórka podwójna mężczyzn. Osada na ostatnich 500 m wyprzedziła ekipę z Nowej Zelandii. Polacy osiągnęli czas 5:52,89.

Jednym z faworytów do medalu jest Artur Mikołajczewski, który podczas przedbiegu potwierdził swoją dobrą formę. Polak w konkurencji jedynki wagi lekkiej zajął pierwsze miejsce i tym samym awansował do ćwierćfinału.

Zwycięstwo odniosły także Weronika Deresz i Joanna Dorociak w kategorii dwójki podwójnej wagi lekkiej kobiet. Osada uzyskała czas 7:05,49 i popłynie w półfinale.

W tej samej sytuacji znalazła się dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Miłosz Jankowski wraz z Jerzym Kowalskim pewnie wygrali swój przedbieg. Biało-czerwonych zobaczymy wkrótce w półfinale.

W ćwierćfinale zmierzy się skiffista Natan Węgrzycki-Szymczyk. Polak przekroczył linię mety z czasem 6:59,80. Kolejnym zawodnikiem był Szwajcar, który uzyskał czas 7:05,60.

Kolejną osadą, która awansowała do półfinału jest dwójka podwójna mężczyzn w składzie: Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup. Debel ukończył wyścig na pierwszej pozycji. Druga była reprezentacja Francji.

Martyna Mikołajczak w kategorii jedynki wagi lekkiej kobiet zajęła trzecie miejsce. Nie przeszkodziło to wioślarce w awansie do półfinału. Skiffistak uzyskała czas 7:47,74.

W kategorii parawioślarskiej jedynki mężczyzn Jarosław Kailing zawkwalifikował się do półfinału. Wioślarz uplasował się na drugim miejscu w przedbiegu. Pierwsza była Australia.

W jutrzejszym repasażu zobaczymy czwórkę bez streniczki kobiet. Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Ciaciuch oraz Maria Wierzbowska ukończyły bieg na trzecim miejscu. Pierwsza była osada z Australii, a drugie przypłynęły Amerykanki.

Męska ósemka w dzisiejszym przedbiegu zajęła ostatnie miejsce. Osada popłynie w repasażu.

Jutro czeka nas repasaż czwórki bez streniczki kobiet.

Gratulujemy wszystkich udanych wyścigów i mamy nadzieję, że polscy wioślarze zdołają utrzymać tak dobry poziom!