Kolejne trzy osady w finale A podczas Mistrzostw Świata w wioślarstwie

Julia Wasiela   Dodane: 2017-09-28

Mistrzostwa Świata seniorów w wioślarstwie idą pełną parą. Po dzisiejszych startach, wiemy, że kolejne trzy osady awansowały do najwyższego półfinału. Pozostałe trzy wystartują w finałach B.

Na drugim miejscu w swoim półfinale znaleźli się Miłosz Jankowski i Jerzy Kowalski. Dwójka podwójna wagi lekkiej uzyskała czas 6:20,85. Pierwsi byli Francuzi z czasem 6:18,10.

Z trzeciej pozycji do finału A zakwalifikowała się czwórka podwójna mężczyzn. Dariusz Radosz, Wiktor Chabel, Dominik Czaja i Adam Wicenciak dopłynęli na metę z czasem 5:49,67. Wygrali Brytyjczycy, natomiast drudzy byli Holendrzy.

Weronika Deresz i Joanna Dorociak ukończyły swój półfinał na drugim miejscu. Dwójka podwójna wagi lekkiej wystartuje w finale A. Polki uległy jedynie reprezentantkom Nowej Zelandii.

Niestety w finale A nie zobaczymy Artura Mikołajczewskiego i Martyny Mikołajczewskiej. Jedynkarka i jedynkarz wagi lekkiej dopłynęli na metę na czwartej pozycji i zakończą udział w mistrzostwach ścigając się w finale B.

Natomiast męska ósemka w repasażu uplasowała się na trzecim miejscu. Nie wystarczyło to do awansu do najwyższego finału. Osada zmierzy swoje siły w finale B.

Kolejny dzień regat otworzą finały B żeńskich i męskich jedynek wagi lekkiej, następnie w półfinale popłyną: na jedynce nasz parawioślarz, dwójka podwójna mężczyzn oraz jedynka mężczyzn.