Sześć osad w finałach A podczas Mistrzostw Świata w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-09-30

Za nami kolejny dzień Mistrzostw Świata seniorów w wioślarstwie. Pewne już jest, że sześć polskich osad wystartuje w finałach A.

Awans podczas wczorajszych półfinałów wywalczyła dwójka podwójna mężczyzn. Mateusz Biskup oraz Mirosław Ziętarski w cudownym stylu wygrali swój wyścig. Debel na ostatnich 500m wyprzedził Włochów, którzy ostatecznie skończyli na trzecim miejscu. Druga była reprezentacja Norwegii.

Niestety Natanowi Węgrzyckiemu-Szymczykowi nie udało się zakwalifikować do najwyższego półfinału. Polak po połowie dystansu został wyprzedzony przez Nowozelandczyka. Półfinał zakończył na czwartej pozycji, co oznacza, że wystartuje w finale B.

Na piątym miejscu półfinał ukończył nasz parawioślarz Jarosław Kailing. Skiffista uzyskał czas 11:04,32. Bieg ukończył tuż za Włochem (11:03,18). Wioślarz wystartuje w jutrzejszym finale B.

Udział w regatach zakończyła jedynkarka wagi lekkiej Martyna Mikołajczewska. Skiffistka wystartowała w finale B i zajęła trzecie miejce, co daje jej dziewiąte miejsce na świecie. Gratulujemy!

Artur Mikołajczewski startujący w kategorii jedynek wagi lekkiej mężczyzn został wycofany z zawodów ze względów zdrowotnych.

A już dzisiaj czeka nas ogromna dawka emocji. O medale ścigać się będą: obie czwórki podwójne oraz dwójki podwójne wagi lekkiej, czwórka bez sterniczki kobiet i parawioślarski mikst dwójki podwójnej. Starty biało-czerwonych ropoczną się o 15:55. Trzymamy kciuki!