Dwa srebra i brąz wioślarzy podczas Mistrzostw Świata

Julia Wasiela   Dodane: 2017-09-30

Polska reprezentacja w wioślarstwie w przedostatnim dniu Mistrzostw Świata w Sarasocie (USA) zdobyła 3 medale: 2 srebrne i 1 brązowy. W tym momencie Polska znajduje się na 14 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald oraz Katarzyna Zillmann są zdobywczyniami jednego z dwóch srebrnych medali. Czwórka podwójna kobiet prowadziła przez cały wyścig, niestety na ostatnich 500m przegoniły ją mocne Holenderki. Trzecie były Brytyjki.

Natomiast drugie srebro wywalczyła czwórka bez streniczki kobiet. Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Ciaciuch i Maria Wierzbowska uzyskały czas 5:34,25. Wyścig był bardzo zacięty, ale nasze reprezentantki od początku trzymały się w czołówce. Konkurencję wygrały Autralijki, a trzecie były Rosjanki.źródło www.pztw.org.pl, fot. J. Kowacic

Brązowy medal dla naczego kraju zdobył parawioślarski mikst dwójki podwójnej. Od początku trwania wyścigu sytuacja w torze była ustabilizowana. Jolanta Majka i Michał Gadowski ulegli tylko osadom z Holandii i Ukrainy. Dwójka uzyskała czas 8:29,77.

Nieco ponad pół sekundy zabrakło dwójce podwójnej wagi lekkiej do trzeciego miejsca na podium. Biało-czerwoni ukończyli bieg na czwartej pozycji. Od startu trzymali się blisko Chińczyków, którzy zdobyli brąz. Drudzy byli Włosi, natomisat wygrali Francuzi.

Joanna Dorociak oraz Weronika Deresz również zakończyły udział w regatach na czwartej pozycji. Polki bardzo mocno wystartowały. Niestety nie dały rady utrzymać prowadzenia. Na metę dopłynęły z zcasem 7:01,07. Konkurencję wygrały Rumunki.

Czwórka podwójna mężczyzn w składzie Dariusz Radosz, Wiktor Chabel, Adam Wicenciak oraz Dominik Czaja uplasowała się na piątym miejscu. Osada po słabym początku zdołała wyprzedzić jedynie reprezentantów Norwegii. Wyścig wygrali Litwini.

Gratulujemy wyników!

A teraz wyczekujemy na ostatni dzień regat. W jutrzejszym finale A popłynie dwójka podwójna mężczyzn. Będziemy mogli zobaczyć również finał B naszego parawioślarza, jedynki mężczyzn oraz męskiej ósemki. Życzymy powodzenia!