3 srebra i brąz polskich wioślarzy podczas Mistrzostw Świata

Julia Wasiela   Dodane: 2017-10-01

W Saracocie (USA) zakończyły się Mistrzostwa Świata w wioślarstwie seniorów. Dziś Polacy wywalczyli kolejne srebro. Nasz kraj z dorobkiem czterech medali (3 srebrnych i 1 brązowego) zajął 18. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Wygrały Włochy (3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe), druga była Nowa Zelandia (3 złote, 2 srebrne, 2 zbrązowe), a trzecia Australia (3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy).

Ostatni i zarazem czwarty medal dla Polski zdobyli Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Dwójka podwójna mężczyzn straciła prowadzenie po połowie dystansu. Jednak mocny finisz pozwolił jej na stanięcie na drugim stopniu podium. Konkurencję wygrali Nowozelandczycy, natomiast trzeci byli Włosi.

W finale B wystartował skiffista Natan Węgrzycki-Szymczyk. Wioślarz jako pierwszy przekroczył linię mety i został sklasyfikowany na 7. miejscu. Wyścig był bardzo zacięty. Jedynkarz uzyskał czas 6:57,81, a tuż za nim dopłynął Serb z czasem 6:57,87.

Parawioślarz Jarosław Kailing zajął drugie miejsce w finale B (8. na świecie). Jedynkarz prowadził do połowy dystansu, lecz zdołał go wyprzedzić Niemiec, który wygrał wyścig. Polak uzyskał czas 10:51,32.

Natomiast męska ósemka zakończyła udział w regatach na 10. miejscu (4. miejsce w finale B). Biało-czerwoni bardzo mocno wystartowali. Na ostatnie 500m wpłynęli jako drudzy, lecz reszta osad okazała się silniejsza.

Gratulujemy wszystkim medalistom!

A już 7 października rozpocznie się kolejna międzynarodowa wioślarska impreza - Puchar Bałtyku, który odbędzie się w miejscowości Brześć (Białoruś). W regatach weźmie udział reprezentacja juniorów. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze starty młodych wioślarzy.