Znamy wyniki Mistrzostw Miasta Poznania w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-10-08

W minioną sobotę na Torze Regatowym "Malta" w Poznaniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania. Na zawody zjechały się kluby wioślarskie z niemal całej Polski.

238 zawodników z 19 klubów i każdej kategorii wiekowej wystartowało na 1500m. Z całą pewnością można powiedzieć, że poznańskie zawody zyskują coraz większą popularność. W związku z tym podniosła się również ranga regat, w których jeszcze kilka lat temu brało udział jedynie parę wielkopolskich drużyn.

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

- jedynka dziewcząt - Julia Sulik (UKS Ateny Wałcz),

- jedynka chłopców - Jakub Nowakowski (AZS Szczecin),

- jedynka juniorek młodszych - Ewelina Konieczka (AZS AWF Gorzów Wlkp.),

- jedynka juniorów młodszych - Krzysztof Jagodziński (AZS AWF Poznań),

- jedynka juniorek - Zuzanna Lesner (UKS Ateny Wałcz),

- jedynka juniorów - Krzysztof Wojtyś (AZS AWF Poznań),

- jedynka kobiet - Sara Bugajska (AZS AWF Kraków),

- jedynka mężczyzn - Michał Suszka (Posnania RBW Poznań),

- jedynka mesters - Paweł Szczepaniak (Posnania RBW Poznań),

- dwójka bez sternika juniorów/juniorów młodszych - Wiktor Zieliński, Jakub Frąckowiak (LOTTO Bydgostia),

- dwójka bez strenika mężczyzn - Jakub Niełacny, Patryk Gumny (Posnania RBW Poznań),

- dwójka podwójna dziewcząt - Hanna Śmigielska, Daria Nolberczak (UKS Dwójka Kórnik),

- dwójka podwójna chłopców - Tomasz Zawada, Dawid Pankowski (Posnania RBW Poznań),

- dwójka podwójna juniorek/juniorek młodszych - Maja Storczyk, Julianna Wójcik (UKS Ateny Wałcz),

- dwójka podwójna juniorów/juniorów młodszych - Kszysztof Wojtyś, Patryk Wachowiak (AZS AWF Poznań, Posnania RBW Poznań),

- dwójka podwójna masters - Larysa Szczepaniak, Urlike Fuhrmann (Posnania RBW Poznań, AZS AWF Warszawa),

- dwójka podwójna masters - Dariusz Stefanowski, Dominik Michalski (AZS AWF Wrocław, STW Szczecin),

- czwórka podwójna bez sterniczki dziewcząt - Weronika Ciemna, Oliwia Rozalik, Julia Balcerzak, Gabriela Rega (AZS AWF Gorzów Wlkp.),

- czwórka podwójna bez sternika chłopców - Tomasz Lisek, Szymon Skonieczny, Maciej Kowalczyk, Adam Patoleta (ZAS AWF Gorzów Wlkp.),

- czwórka podwójna ze sterniczką dziewcząt - Natasha Malicka, Natalia Czajkowska, Martyna Jarzębowska, Martyna Szyperska, Martyna Sas (LOTTO Bydgostia),

- czwórka podwójna ze sternikiem chłopców - Maciej Kłodziński, Daniel Kowalik, Paweł Usnarski, Sergii Bilyy, Wiktoria Nogaj (AZS Szczecin),

- czwórka podwójna juniorek/juniorek młodszych - Julianna Wójcik, Zuzanna Lesner, Maja Storczyk, Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz),

- czwórka podwójna juniorów/juniorów młodszych - Bartosz Kostrzewa, Mateusz Parczewski, Kacper Sobociński, Krystian Sarnowski.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Wszystkie wyniki