Wioślarze na regatach Silver Skiff w Turynie

Julia Wasiela   Dodane: 2017-11-19

12 listopada w Turynie odbyły się Długodystansowe Regaty Sliver Skiff. Zawody te organizowane są co roku od 1992r. Zawodnicy ścigają się na dystansie 11km w konkurecji jedynek. Popularność regat cały czas rośnie - w tej chwili uczestniczą w nich najlepsi wioślarze z całego świata. W tym roku ośmioosobowa reprezentacja Posnani RBW Poznań postanowiła zmierzyć się ze światową czołówką i zdobyć nowe doświadczenie.

źródło facebook Polish Rowing Masters

Najwyżej uplasowała się Larysa Szczepaniak, która w kategorii Female Masters C zajęła 4. miejsce.

Trzech zawodników wystartowało w kategorii Male Masters C. Najwyższe miejsce zdobył Paweł Szczepaniak (9. lokata), kolejny na mecie był Gerard Bednarek (14. miejsce), a poźniej Andrzej Marcinkowski (29. lokata).

W kategorii Male Masters D Dariusz Stefanowski uplasował się na 9. miejscu.

15. miejsce uzyskała Karolina Zawada w kategorii kobiet poniżej 23. roku życia. Gustaw Stachowski w kategorii mężczyzn poniżej 23. roku życia zajął 41. miejsce, a Bartosz Bednarek w kategorii mężczyzn wagi lekkiej został sklasyfikowany jako 23.