Mateusz Biskup - najlepszy gdański sportowiec roku 2017

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-12-22

Tegoroczna XV Gdańska Gala Sportu zakończyła się zwycięstwem Mateusza Biskupa. Wioślarz z klubu AZS AWFiS Gdańsk w tym sezonie może pochwalić się wicemistrzostwem świata i Mistzrostw Europy. Tytuły te zdobył w konkurencji dwójki podwójnej mężczyzn wraz z zawodnikiem AZS UMK Toruń Mirosławem Ziętarskim.

Oprócz wymienionych wyżej sukcesów Gdańszczanin zdobył także dwa razy drugie miejsce podczas Pucharu Świata: w czwórce podwójnej w Belgradzie oraz w dwójce podwójnej w Lucernie.

8 lat temu podczas Gdańskiej Gali Sportu na pierwszym miejscu uplasował się Adam Korol - jeden z najlepszych polskich wioślarzy, tzw. "Dominatorów", którzy zdobyli złoty medal igrzysk olimpijskich oraz zostali kilkukrotnymi mistrzami świata i Europy. Tym razem Mateusz Biskup otrzymał gratulacje od Adama Korola. Mamy nadzieję, że 23-latek powtórzy ogromny sukces starszego kolegi.

Oprócz Mateusza na bardzo wysokim czwartym miejscu plebiscyt zakończył Miłosz Jankowski. Zawodnik AZS AWFiS Gdańsk może do swoich sukcesów zaliczyć czwarte miejsce podczas mistrzostw świata i mistrzostw Europy oraz dwa drugie i jedno trzecie miejsce w Pucharze Świata. Zapewne i on już niedługo przywiezie medal z mistrzostw świata.

Obu wioślarzom gratulujemy! Oby tak dalej!