Złotka kończą karierę

    Dodane: 2018-01-16

Dziś w siedzibie LOTTO-Bydgostia odbyło się spotkanie pt. ,,Spełnienie marzeń sięgających gwiazd” połączone z konferencją prasową podczas której Natalia Madaj-Smolińska ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Z kolei Magdalena Fularczyk-Kozłowska jest w ciąży i nie wie czy wróci do sportu.

Przypomnijmy, że nasze wspaniałe złote dziewczyny podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro stanęły na najwyższym stopniu podium w konkurencji dwójek podwójnych.

Razem zdobyły także srebro podczas mistrzostw świata w 2014 roku oraz złote medale mistrzostw Europy w 2014 i 2015 roku. W 2012 roku Fularczyk-Kozłowska w parze z Julią Michalską wywalczyła brązowy medal Igrzysk w Londynie. Mają na swoim koncie jeszcze wiele innych wspaniałych sukcesów.

"Przez rok nie zmieniłam decyzji, którą podjęłam jakiś czas temu. Jestem spełniona sportowo, a życie rodzinne jest równie emocjonujące i ekscytujące. Teraz chcę spełniać się na tym polu" – przyznała Madaj-Smolińska. "Mam na koncie brązowy i złoty medal olimpijski, medale mistrzostw świata i Europy oraz Polski. Teraz czas na macierzyństwo. Jestem w ciąży, za kilka miesięcy doczekamy się potomka. O tym co będzie ze mną dalej zdecyduję po urodzeniu dziecka" – oznajmiła z kolei Fularczyk-Kozłowska.

Madaj-Smolińska dodała także, że wioseł nie odkłada do hangaru i nie odchodzi też od sportu, kończy studia podyplomowe z zarządzania i organizacji sportem i chce zostać menadżerem. "Co do wioślarstwa kobiet, to jestem przekonana, że nadal będzie odnosić znaczące sukcesy. Mamy mocną grupę, o czym mogliśmy się przekonać na mistrzostwach świata w Sarasocie. Dwa srebrne czwórek są doskonałym początkiem w drodze do Tokio. Jestem spokojna o następczynie".

Naszym wspaniałym wioślarkom dziękujemy za fantastyczne chwile, które mogliśmy dzięki nim przeżywać i życzymy powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym!