Znamy zwycięzców Wiosennych Regatach Długodystansowy

    Dodane: 2018-04-16

W minioną sobotę 14 kwietnia na Kanale Żerańskim w Warszawie ponad 100 uczestników z najlepszych polskich klubów wzięło udział w Wiosennych Regatach Długodystansowy, zawodach inaugurujących sezon wioślarski. W sumie zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na dystansie ośmiu kilometrów w jedenastu kategoriach.

Wioślarzy, którzy startowali w kategorii seniorów, juniorów i masters przywitała prawdziwie wiosenna pogoda, z temperaturą wynoszącą ok. 20 stopni Celsjusza - bez deszczu i bez wiatru.

Źródło www.pztw.pl

Najlepsi w poszczególnych kategoriach:

1x KA/KB (jedynka kobiet):
1. Wioletta Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp) 36:24
2. Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp) 37:09
3. Alina Korytkowska (AZS AWF Warszawa) 37:16

2- MA/MB (dwójka bez sternika mężczyzn):
1. Ryszard Ablewski (Lotto Bydgostia)/Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz) 30:23
2. Mikołaj Burda (Lotto Bydgosia)/Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz) 30:35
3. Robert Fuchs (AZS UMK Toruń)/Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz) 30:45

1x MA/MB (jedynka mężczyzn):
1. Jakub Rogowski (AZS AWF Warszawa) 32:39
2. Fabian Barański (WTW Włocławek) 33:09
3. Mateusz Świętek (KW 1904 Poznań) 33:28

1x KL/KBL (jedynka kat. lekkiej kobiet):
1. Paula Wydrych (AZS AWF Warszawa) 37:15
2. Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk) 37:20
3. Monika Kowalska (BKW Bydgoszcz) 37:48

1x ML/MBL (jedynka kat. lekkiej mężczyzn):
1. Mateusz Kraska (Zawisza Bydgoszcz) 34:12
2. Dawid Wachowicz (Lotto Bydgostia) 34:15
3. Radosław Krzewiński (Lotto Bydgostia) 34:53

2- KJ/KJM (dwójka bez sterniczki juniorek):
1. Sandra Jasińska (AZS UMK Toruń)/Angelika Konecka (Lotto Bydgostia) 37:30
2. Aleksandra Kołodziejska/Oliwia Nowakowska (PTW Płock) 37:38
3. Paulina Żydowiec/Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) 37:42

1 KJ/KJM (jedynka juniorek):
1. Aleksandra Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) 39:18
2. Patrycja Adamczak (Posnania RBW Poznań) 39:22
3. Patrycja Domalska (Gopło Kruszwica) 39:39

2- MJ/MJM (dwójka bez sternika juniorów):
1. Damian Józefowicz/Mikołaj Januszewski (Posnania RBW Poznań) 33:15
2. Emil Jackowiak (Posnania RBW Poznań)/Przemysław Wanat (AZS AWF Poznań) 33:44
3. Kamil Krusiewicz/Igor Skowyrski (PTW Płock) 34:59

1x MJ/MJM (jedynka juniorów):
1. Krzysztof Kasparek (AZS AWF Kraków) 34:50
2. Patryk Szymendera (Posnania RBW Poznań) 35:08
3. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) 35:09

2x MW (dwójka podwójna masters):
1. Andrzej Pogorzelski/Włodzimierz Gregorowicz 49:52

1x MW (jedynka masters):
1. Łukasz Jan Sawicki 35:42
2. Andrzej Adamczewski 41:01
3. Ulrike Fuhrmann 41:55

Pełne wyniki!

Źródło www.pztw.pl