Międzynarodowy Dzień Kajakarza „Kayakmania Bydgoszcz”

    Dodane: 2018-08-02

10 wioseł, jeden bęben, jeden ster - tyle potrzeba, aby poruszyć Wodnego Smoka.  Podczas Kayakmanii Bydgoszcz 2018 (31.08 -02.09.) drużyny dosiadające grzbietów tych bestii zmierzą się w walce o Smoczy Graal.

Smocze Łodzie to licząca sobie ponad 2300 lat grupowa dyscyplina sportów wodnych wywodząca się z Chin. Dziesięciu wioślarzy napędza łódź w rytm wybijany przed dobosza.

Udowodnij, że to właśnie Wy - Twoja drużyna - Twoja firma - jesteście godni tytułu Mistrza Smoczych Łodzi podczas Kayakmanii Bydgoszcz 2018! Może zdobędzie go właśnie Twoja ekipa?

Są jeszcze wolne miejsca – wystartuje tylko 16 drużyn

Rejestracja: www.rejestracja.kayakmania.pl/

Regulamin: www.kayakmania.pl/regulamin-smocze-lodzie

Po zawodach odbędzie się impreza dla wszystkich zawodników, połączona z ceremonią rozdania nagród.

Medale dla uczestników II Otwartych Amatorskich Zawodów Pokazowych na Smoczych Łodziach w walce o Smoczy Graal czekają na Was.

KAYAKMANIA (31.08 -02.09., Bydgoszcz) kierowana jest do sympatyków rekreacji wodnej w Bydgoszczy i jej okolic, całego kraju i zagranicy. Kierowana jest do osób czynnie uprawiających kajakarstwo turystyczne jak i do amatorów, którzy nigdy nie pływali w kajaku.
Celem KAYAKMANII jest popularyzacja kajakarstwa w Polsce i poza granicami kraju,
- integracja turystów z Polski z mieszkańcami miasta jako element budowania marki Miasta Bydgoszcz.
Na Kayakmanię 2018 składa się szereg konkurencji wyścigowych, pokazowych, imprez towarzyszących oraz piknik w centrum miasta z wieloma atrakcjami dla uczestników oraz mieszkańców.
Odbędzie się próba ustanowienia rekordu GUINNESSA, jednocześnie rekordu Polski przez uczestników Kayakmanii pod nazwą Bydgoskiej Parady Kajakowej w konkurencji „Parada kajakowa”.

Więcej informacji www.kayakmania.pl

Ulotka Kayakmania Bydgoszcz 2018