4 szanse medalowe na Mistrzostwach Europy w Wioślarstwie

    Dodane: 2018-08-03

Od środy na torze regatowym w Strathclyde niedaleko Glasgow (Szkocja) trwają Mistrzostwa Europy w wioślarstwie seniorów. Jutro, w sobotę Polacy powalczą o miejsca medalowe. W sumie do finałów zakwalifikowały się 4 biało-czerwone osady.

Fot. J. Kowacic, źródło www.pztw.pl

Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel i Maria Wierzbowska w czwórce bez sterniczki zapewniły sobie bezpośredni awans do finału w czwartkowym przedbiegu. Polki stopniowo podkręcały tempo, a drugie miejsce wywalczyły po kapitalnym finiszu, który pozwolił im na wyprzedzenie Brytyjek.

Następnie o 13:15 w walce o medale zobaczymy żeńską czwórkę podwójną, która w czwartek pokazała moc i zdecydowanie wygrała wyścig z czasem 6:27.12. Mimo, że Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Agnieszka Kobus-Zawojska i Marta Wieliczko uzyskały najlepszy wynik w całej stawce, to w sobotę będą musiały uważać przede wszystkim na bardzo groźne Ukrainki, które wygrały w drugim przedbiegu z wynikiem 6:32.54.

W trzecim (13:30) sobotnim finale A wystartuje męska czwórka podwójna w składzie Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Maciej Zawojski, która w czwartkowym przedbiegu zajęła drugie miejsce (5:49.98), ustępując jedynie osadzie z Włoch (5:48.13).

O 13:45 w finale dwójek podwójnych pań powalczą Martyna Mikołajczak i Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak. Polska osada awans do decydującej rozgrywki wywalczyła w piątkowym repasażu.

Dodatkowo w sobotę rano (start: 10:30) w finale B popłynie żeńska dwójka bez sterniczki - Monika Sobieszek i Anna Wierzbowska. Około godzinę później w półfinale rywalizacji skiffistów wystartuje także Natan Szymczyk-Węgrzycki. Tuż przed 12:00 w półfinale wystartuje męska dwójka wagi lekkiej - Miłosz Jankowski i Jerzy Kowalski. 

Transmisja sobotnich finałów w TVP Sport HD oraz na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Stream rozpocznie się o 12:05. Rywalizację będzie można śledzić. Transmisję  (od 12:05) on-line na stronie SPORT.TVP.PL można oglądać pod tym adresem. 

źródło www.pztw.pl